Wiceprezes sądu w Żyrardowie ukradł na stacji benzynowej 50 zł?

Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży 50 zł, do której miało dojść na stacji benzynowej w miejscowości Wężyki. Podejrzany o to wykroczenie jest wiceprezes sądu w Żyrardowie.
sedzia-zyrardow-kradziez-50-zl
Fot. myvimu.com. Z lady na stacji benzynowej w tajemniczy sposób zniknęło 50 zł.

Do zdarzenia doszło na początku marca. Starsza kobieta położyła na ladzie 50 zł, jednak w pewnym momencie pieniądze zniknęły. Poinformowała o tym obsługę stacji i zażądała przejrzenia nagrań z monitoringu. O całej sprawie powiadomiono policję w Sochaczewie. Na podstawie tablic rejestracyjnych auta mundurowi dotarli do jego właściciela. Okazało się, że jest nim wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie Mirosław T. W rozmowie z TVP Info sędzia wyparł się swojego udziału w całej sprawie i stwierdził, że zaszła fatalna pomyłka.

Materiały zabezpieczone przez policjantów z Sochaczewa zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Żyrardowie, a stamtąd trafiły do Sądu Okręgowego w Płocku. Sprawą Mirosława T. zajmie się teraz rzecznik dyscyplinarny. Będzie on musiał dokładnie zweryfikować wyjaśnienia sędziego, zeznania świadków oraz nagrania z monitoringu. Jeśli zarzuty wobec Mirosława T. potwierdzą się, grozi mu upomnienie, nagana, obniżka wynagrodzenia, usunięcie ze stanowiska, a nawet utrata prawa wykonywania zawodu.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

2 komentarzy dla “Wiceprezes sądu w Żyrardowie ukradł na stacji benzynowej 50 zł?

  1. Jak wykroczenie to nie dochodzenie tylko czynności wyjaśniające. Znowu niedouczony redaktor wypisujący durnoty zamiast się zagłębić w temat i posiąść minimalną wiedzę o tym co chce się napisać.

  2. Miejmy nadzieję, że Pan Mirosław, jeśli jest kolekcjonerem, nie chciał w ten sposób powiększyć swojej kolekcji – bo jak wiemy, zbierać można wszystko. Nawet banknoty będące nadal w obiegu. W http://myvimu.com będziemy trzymać rękę na pulsie, gdyby pojawiły się u nas jakieś nowe pięćdziesiątki ;) A tak na poważnie: oby sprawa szybko się wyjaśniła. Może to rzeczywiście pomyłka?