Awantura rodzinna w Klaudynie. Interwencja zakończona założeniem policjantowi szwów

W Klaudynie koło Starych Babic miała miejsce rodzinna awantura. Po zdemolowaniu mieszkania 43-letni mężczyzna rzucił się na policjantów. Jeden z nich został ranny.
12.09.2010 BIALYSTOK , ZAKLADANIE KAJDANEK NA RECE , ARESZTOWANIE PODEJRZANEGO O PRZESTEPSTWO

FOT . AGNIESZKA SADOWSKA  / AGENCJA GAZETA
Fot. KPP Żyrardów. Napastnik rzucił się na policjantów i jednego z nich zranił.

Dochodziła godzina 3.00 w nocy, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie dotyczące kłótni rodzinnej i prośbę o interwencję. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Odgłosy awantury funkcjonariusze usłyszeli już, gdy dochodzili do domu. 43-letni mieszkaniec od razu po otworzeniu policjantom drzwi, był w stosunku do nich agresywny i ich zwyzywał. Mężczyzna nie reagował na wezwania mundurowych do zachowania zgodnego z prawem.

Po zdemolowaniu mieszkania Krzysztof K. swoją agresję przeniósł na funkcjonariuszy. W pewnym momencie rzucił się na policjantów, jednego z nich odpychając w stronę lustra, które pękło i spowodowało rozcięcie ręki u funkcjonariusza. W tym momencie na miejsce dojechał kolejny patrol, który udzielił asysty. 43-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Policjantowi zostały założone szwy, a prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest