Za bilety Kolei Mazowieckich zapłacimy kartą i przez internet

Od 30 marca pasażerowie Kolei Mazowieckich (KM) mogą kupować bilety przez internet. Natomiast u konduktora można płacić za nie kartą.
bilety-koleje-mazowieckie-internet
Fot. dragon.mazowieckie.com.pl. Zakup biletów Kolei Mazowieckich przez internet jest bardzo prosty.

Jakie bilety można kupować przez internet?

Za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl można kupić bilety: jednorazowe; strefowe czasowe; dobowe; 3-dniowe; jednorazowe wg ofert specjalnych; na przejazd pociągiem „Dragon”. – Najpierw chcemy nasz system do sprzedaży internetowej przetestować wspólnie z podróżnymi i zobaczyć, jak zadziała w praktyce. Trwają także prace nad wprowadzeniem możliwości zakupu biletów okresowych – zapowiedział Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

W jaki sposób zakupić bilet przez Internet?

Aby kupić bilet, najpierw należy wybrać stację początkową i końcową, datę i godzinę wyjazdu, opcjonalnie można podać stacje pośrednie i nacisnąć przycisk „Szukaj”. Po wprowadzeniu tych parametrów na ekranie zostaną wyświetlone informacje o najbliższym dostępnym połączeniu oraz o następnych. Po wybraniu połączenia użytkownik otrzyma informację o ofertach taryfowych. Pierwszą ofertą, jaka zostanie przedstawiona, będzie zawsze oferta najtańsza, która może składać się z różnych taryf Kolei Mazowieckich oraz uwzględniać ulgę wskazaną przez osobę kupującą. Pozwala to osobie nieznającej ofert spółki KM na zakup zawsze najtańszego biletu.

Bilety internetowe można nabywać po zalogowaniu do swojego konta (konto można utworzyć przed rozpoczęciem zakupu lub w trakcie) lub bez rejestracji w standardowych okresach przedsprzedaży. Płatności za bilety realizowane są za pośrednictwem Dotpay S.A. z wykorzystaniem szybkich przelewów online lub kart płatniczych systemów takich jak Visa i MasterCard. Zakupione bilety internetowe udostępniane są przez stronę internetową w formie pliku pdf do samodzielnego wydruku lub okazania na ekranie urządzenia mobilnego. Strona internetowa do sprzedaży biletów jest dostosowana do obsługi na urządzeniach mobilnych.

Kontrola biletów

Bilety internetowe są biletami imiennymi, podczas kontroli należy okazać dokument ze zdjęciem, którego dane zostały zamieszczone na bilecie. W przypadku kiedy bilet internetowy wystawiony jest dla kilku osób, na bilecie zamieszczone są dane tylko jednego podróżnego, który podczas kontroli wskazuje pozostałe osoby odbywające przejazd na podstawie biletu. W razie korzystania z biletu ulgowego dodatkowo należy okazać do kontroli ważny dokument poświadczający uprawnienie do ulgi.

Zwrot biletu

Za pośrednictwem systemu internetowej sprzedaży można również dokonać zwrotu/wymiany zakupionego biletu internetowego przed rozpoczęciem jego terminu ważności, jeżeli plik pdf zawierający bilet do wydruku/okazania na ekranie urządzenia mobilnego nie został pobrany. W pozostałych przypadkach o zwrot należności za odpowiednio poświadczony niewykorzystany bilet można ubiegać się w drodze pisemnej reklamacji kierowanej do Kolei Mazowieckich (www.mazowieckie.com.pl/pl/skargi-i-reklamacje#site).

Reklamacje

Użytkownik po stwierdzeniu nieprawidłowości związanej z transakcją dotyczącą zakupu biletu internetowego powinien wnieść reklamację do Zespołu skarg i reklamacji Kolei Mazowieckich, ul. Lubelska 26, 03-802 Warszawa lub na adres e-mail: skargi@mazowieckie.com.pl lub w dowolnym punkcie odprawy KM.

Reklamacje dotyczące wezwań do zapłaty wystawionych przez kontrolerów/kierowników pociągów powinny być składane w okienku Wydziału Windykacji na dworcu Warszawa Wschodnia od strony ul. Lubelskiej, bądź na adres e-mail: odwołania@mazowieckie.com.pl. Są one rozpatrywane w ciągu 30 dni od daty wpływu.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest