Brutalnie pobili policjanta, grozi im 10 lat odsiadki [FOTO]

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi Maciejowi N. i Kamilowi W., którzy w Milanówku brutalnie pobili policjanta. Sąd już zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.
pobicie-policjanta-milanowek
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Kamil W. i Maciej N. brutalnie pobili i skopali policjanta, po czym uciekli.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w niedzielę, 2 kwietnia. Dzielnicowy z komisariatu w Milanówku szedł do pracy, gdy na ul. Piaski zauważył mężczyznę, który dewastuje kosze na śmieci. Funkcjonariusz zwrócił mu uwagę, wtedy napastnik rzucił się na niego. Z pomocą pospieszył mu również kolega. Obaj mężczyźni brutalnie pobili i skopali policjanta, po czym uciekli. Funkcjonariusz z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a wezwani na miejsce policjanci szybko podjęli poszukiwania napastników.

Po ustaleniu rysopisów i danych, podejrzani mężczyźni zostali zatrzymani. 22-letniego Macieja N. ujęli strażnicy miejscy również biorący udział w poszukiwaniach, a 25-letni Kamil W. został zatrzymany przez grodziskich kryminalnych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania czynnej napaści na policjanta. Co ciekawe, 22-latek był już wcześniej karany za czyny przeciwko funkcjonariuszowi publicznemu, a 25-latka notowano za inne przestępstwa. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd zdecydował o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego na okres trzech miesięcy wobec obu mężczyzn. Teraz grozi im nawet dziesięć lat więzienia.

Poszkodowany policjant wyszedł już ze szpitala, ale czeka go jeszcze długa rekonwalescencja.

pobicie-policjanta-milanowek

pobicie-policjanta-milanowek-2

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest