Pełne atrakcji Dni Piastowa 2017

Imprezy kulturalne, zawody sportowe oraz koncerty zespołów Boys i Poparzeni Kawą Trzy – to tylko część atrakcji, jakie odbędą się w ramach obchodów Dni Piastowa 2017. W tym roku piastowianie będą świętować przez dwa dni.
dni-piastowa-2017
Fot. Piotr Drabik/wikipedia.org. Gwiazdą tegorocznych Dni Piastowa będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Obchody Dni Piastowa 2017 rozpoczną się 2 maja. Tego dnia, na stadionie miejskim, odbędzie się bieg Konstytucji 3 Maja na dystansie 1791 metrów, turniej szachowy i mecz siatkówki plażowej. Na godz. 16.00, na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza zaplanowano ognisko literackie. Dwie godziny później na placu Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Warszawskiej rozpocznie się koncert zespołu Power Play. Trzyosobowa grupa wykonująca muzykę z gatunku disco polo i dance jest znana z takich przebojów jak: „Banan”, „Wirtualny światek”, „Bez Ciebie”, „Wole Ole”. O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert zespołu 2plus1, a o godzinie 20.00 na scenę wyjdzie gwiazda wieczoru – grupa Boys.

3 maja o godz. 10.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. O godz. 11.30 w Al. Krakowskiej rozpocznie się turniej koszykówki ulicznej. W tym samym czasie na stadionie odbędzie się turniej gier planszowych oraz siatkówki plażowej. Imprezą towarzyszącą będzie utworzone na terenie parku miejskiego miasteczko rycerskie ze strzelnicą, zbrojownią i obozowiskiem.

Po południu impreza ponownie przeniesie się na ul. Warszawską, na plac OSP. W tym miejscu od godziny 16.00 swoje talenty wokalne i taneczne będą prezentować dzieci z piastowskich szkół i przedszkoli oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert chóru Sound’n’Grace, a godzinę później na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, czyli zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest