Pożar i wypadek na autostradzie [FOTO]

Kierowcy podróżujący w piątek, 7 kwietnia autostradą A2 musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Najpierw w okolicach węzła Wiskitki spłonął samochód, a kilka godzin później w okolicach Grodziska Mazowieckiego doszło do kolizji dwóch aut.
pozar-wypadek-a2-kwiecien-2017-6
Fot. archiwum KP PSP (N. Bogusiewicz). Płomienie objęły samochód i ekran akustyczny.

Do pożaru samochodu osobowego marki ford, prawdopodobnie na skutek awarii silnika, doszło po godzinie 10.00 rano. Zdarzenie miało miejsce na 418 km autostrady A2, na pasie w kierunku Poznania, w pobliżu węzła Wiskitki. – Kierowca zachował się bardzo przytomnie i zjechał pojazdem do zatoczki na pasie awaryjnym. Trzy osoby podróżujące pojazdem opuściły go o własnych siłach i nie odniosły obrażeń – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki. – W chwili dojazdu cały pojazd objęty był płomieniami, strażacy z JRG Żyrardów szybko ugasili płonący samochód oraz ekran akustyczny, który również uległ zapaleniu. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano służbom technicznym autostrady – dodaje. Podczas akcji gaśniczej jeden pas autostrady był zupełnie zablokowany.

Niecałe dwie godziny później, w pobliżu Grodziska Mazowieckiego doszło do kolizji dwóch aut. Szczegółowe okoliczności zdarzenia bada policja, najprawdopodobniej miało ono miejsce podczas wykonywania przez ciężarowe renault manewru zmiany pasa. Wtedy samochód uderzył w osobowego volkswagena. Utrudnienia wystąpiły na pasie w kierunku Poznania. W tym przypadku również nikt nie ucierpiał.

pozar-wypadek-a2-kwiecien-2017

pozar-wypadek-a2-kwiecien-2017-2

pozar-wypadek-a2-kwiecien-2017-3

pozar-wypadek-a2-kwiecien-2017-4

pozar-wypadek-a2-kwiecien-2017-5

pozar-wypadek-a2-kwiecien-2017-6

pozar-wypadek-a2-kwiecien-2017-7

Fot. archiwum KP PSP (N. Bogusiewicz)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest