Ruszyła budowa pierwszej galerii handlowej w Pruszkowie

W poniedziałek, 10 kwietnia oficjalnie rozpoczęła się budowa galerii Nowa Stacja. Pierwsze zakupy klienci będą mogli tu zrobić w ostatnim kwartale przyszłego roku.
galeria-handlowa-pruszkow-rozpoczecie-budowy
Fot. mat. promocyjne. Pierwsze zakupy w galerii Nowa Stacja klienci będą mogli zrobić pod koniec przyszłego roku.

Nowa Stacja będzie mieścić się 300 metrów od dworca PKP. Ma to być pierwszy taki obiekt w 70-tysięcznym mieście. Na powierzchni 27 tys. mkw. będzie mieścić się 120 sklepów znanych marek m.in. H&M, supermarket Carrefour, Euro Rtv Agd, CCC, a także kino o powierzchni 1650 mkw., które powstanie na drugim piętrze z bezpośrednim dojściem do parkingu na dachu. Znajdzie się tu siedem sal wyposażonych w cyfrowe projektory pozwalające na projekcje 3D oraz najnowocześniejszy system dźwiękowy. Operatorem będzie znana marka Multikino. – Poza najwyższą jakością projekcji widzowie mogą liczyć również na wyjątkowy komfort podczas oglądania filmów, dzięki zlokalizowanym w wybranej części każdej sali fotelom VIP. Multipleks zostanie zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami wystroju wnętrz i będzie pierwowzorem dla kolejnych kin naszej sieci, które otworzymy w przyszłości – poinformował Piotr Zygo, prezes zarządu Multikino. Kino ma być wizytówką rozbudowanej strefy rozrywkowo-rekreacyjnej Nowej Stacji, która zajmie łączną powierzchnię niemal 3,5 tys. mkw. Oprócz kina, w strefie rozrywki powstanie również sezonowe lodowisko, szkoła tańca, klub fitness.

– Wygodę korzystania z centrum handlowego zapewni parking na 800 samochodów oraz doskonała komunikacja z miastem. Budowa Nowej Stacji wpisuje się w rewitalizację tego kwartału Pruszkowa. Zbiega się w czasie z innymi, ważnymi dla miasta inwestycjami realizowanymi przez lokalne władze, takimi jak: modernizacja stacji kolejowej przez PKP czy rozbudowa parkingu P&R przy ul. Sienkiewicza, których zakończenie zaplanowane jest na przyszły rok – mówi Łukasz Witkowski z biura prasowego inwestora. – Zainteresowanie najemców Nową Stacją jest duże, w najbliższych tygodniach będziemy informować o kolejnych markach, które wkrótce pojawią się w galerii – dodaje.

Całe centrum handlowe Nowa Stacja zostało zaprojektowane w taki sposób, by klienci mogli cieszyć się maksymalną wygodą podczas zakupów. Na parterze zostaną zlokalizowane sklepy i punkty usługowe przeznaczone dla kobiet i dzieci, a na pierwszym piętrze znajdą się marki dla mężczyzn i młodzieży. Poruszanie się po centrum będzie bardzo intuicyjne, dzięki czemu każdy klient będzie miał kilkadziesiąt kroków do swojego ulubionego sklepu.

Inwestycję realizuje firma ECC Real Estate, obecna na polskim rynku nieruchomości od ponad 25 lat. Jednym z największych przedsięwzięć ECC w Polsce jest centrum handlowo-rozrywkowe Promenada w Warszawie. Projekt galerii Nowa Stacja opracowało biuro architektoniczne IMB Asymetria, za komercjalizację obiektu odpowiada wraz z deweloperem firma doradcza Aspenn, a głównym wykonawcą jest firma Karmar.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest