Stare Babice: groził babci, że ją zabije

Dozór policji, nakaz opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania, zakaz kontaktu z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej – to środki, jakie zastosował prokurator wobec 30-letniego mieszkańca gminy Stare Babice. Usłyszał on zarzut kierowania wobec swojej babci gróźb m.in. pozbawienia życia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
grozil-babci-stare-babice
Fot. pixabay.com. 30-latek terroryzował swoją babcię.

Około godziny 21.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej i prośbę o przyjazd policyjnej załogi. Na miejsce udali się funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili mundurowi, 30-letni wnuczek był wobec swojej babci agresywny, ubliżał jej i groził pozbawieniem życia.

Starsza pani, niepokojąc się o swoje życie i zdrowie, w obawie, że mężczyzna spełni swoje groźby, złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Policjanci zatrzymali 30-latka i w tym czasie zgromadzili materiał dowodowy, który następnie przedstawili prokuratorowi. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania wobec swojej babci gróźb pozbawienia życia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, zakazał kontaktu z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej oraz nakazał opuszczenie wspólnego miejsca zamieszkania.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest