Tak będzie wyglądał basen w Błoniu [WIZUALIZACJE]

W Błoniu trwają prace nad budową hali sportowej wraz z basenem. W czwartek, 25 maja burmistrz Zenon Reszka podpsał umowę na realizację inwesycji z wykonawcą – firmą Alstal.
centrum-sportu-basen-blonie-4
Fot. Facebook/Zenon Reszka. Centrum sportu zostanie oddane do użytku mieszkańców za dwa lata.

Centrum sportu w Błoniu będzie wielofunkcyjnym kompleksem sportowo-rekreacyjnym z prawdziwego zdarzenia. W jego skład wejdzie hala sportowa z widownią na 500 osób oraz boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, korty do squasha, a przede wszystkim kryty basen ze zjeżdżalniami, basenem sportowym, basenem rekreacyjnym i wodnym placem zabaw dla dzieci wraz z zapleczem techniczno-socjalnym, rekreacyjno-treningowym i pozostałą infrastrukturą towarzyszącą np. sauną i pomieszczeniami przeznaczonymi do odnowy biologicznej. W błońskim centrum sportu znajdzie się również siłownia, sala do ćwiczeń sztuk walki oraz innych zajęć ruchowych. Na poziomie -1 powstanie kręgielnia i strzelnica. Nie zabraknie sali konferencyjnej. Wokół obiektu zaprojektowano rekreacyjną strefę zieleni i parking na około 150 miejsc.

W czwartek, 25 maja burmistrz Zenon Reszka podpisał umowę na realizację inwestycji z firmą Alstal. Jej wartośc to 61 mln zł. Wprowadzenie wykonawcy na budowę zaplanowano na początek czerwca, a więc stanie się to lada dzień. Centrum powstanie przy ul. Grodziskiej, między Parkiem Włoskim a parkiem Bajka. Realizacja zadania jest rozłożona na trzy lata – 2017, 2018 i 2019. Gotowy obiekt zostanie oddany do użytku jesienią 2019 roku. Będzie to ostatnia duża, kubaturowa inwestycja, która powstanie w gminie.

 

centrum-sportu-basen-blonie-2

centrum-sportu-basen-blonie-3

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest