Poszerzą autostradę A2 do trzech pasów

Wkrótce rozpoczną się prace mające na celu poszerzenie autostrady A2 na odcinku Konotopa-Stryków do trzech pasów. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych czterech lat.
autostrada-a2-poszerzenie-trzy-pasy
Fot. asaipa/pixabay.com. Najpierw zostanie przygotowana dokumentacja, która pokaże, gdzie dokładnie będzie możliwe rozszerzenie autostrady A2 do trzech pasów.

O sprawie poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Autostrada A2 zostanie poszerzona o trzeci pas ruchu pomiędzy Warszawą a Łodzią. W czwartek, 18 maja minister resortu zapowiedział rozpoczęcie w tym kierunku prac przygotowawczych. Wszystko dlatego, że w ciągu kilku najbliższych lat autostrada „wyczerpie swoje możliwości techniczne” – powiedział szef Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Zdaniem Adamczyka, nie stanie się to od razu, ale nie można doprowadzić do tego, że na trasie powstaną zatory.

Z kolei wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit poinformował, że w pierwszej kolejności zostanie przygotowana dokumentacja, która pokaże, gdzie dokładnie będzie możliwe rozszerzenie autostrady A2 do trzech pasów. Stwierdził on, że kolejnych etapów tego zadania należy spodziewać się w ciągu najbliższych czterech lat. – Byłoby to skierowanie do realizacji i już sama realizacja – powiedział. – Ta droga była planowana ponad 20 lat temu i na tamte warunki była znakomita. Teraz musimy zlecić Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowanie tych wstępnych dokumentów dotyczących rozpoczęcia procesu inwestycyjnego – dodał Szmit.

Przypomnijmy, że autostrada A2 na odcinku Stryków- Konotopa została oddana do użytku w 2012 roku, liczy nieco ponad 90 km. Jest to, jak na razie, jeden z niewielu w Polsce fragmentów autostrad nieobjętych poborem opłat. Wstępne prognozy przewidują, że ma się to zmienić w latach 2018-2024. Koszt przejazdu 1 km wyniesie między 10 a 20 gr. Na podróż z Warszawy do Łodzi trzeba będzie wysupłać 13,5 zł. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest