To jest świetna inicjatywa! Ruszają pruszkowskie „Śniadania w Parku”

Społeczne stowarzyszenie Forum Pruszków wraz z ochotnikami, przy wsparciu prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego, otwiera sezon spotkań sąsiedzkich pt. „Śniadania w Parku". Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 maja o godz. 11.00.
sniadania-w-parku-pruszkow-2017
Fot. pruszkow.pl. Podczas tegorocznych śniadań przewidziano atrakcje dla osób w każdym wieku.

Specjalnie zaaranżowane strefy wypoczynku będą otwarte dla całych rodzin w Parku Kościuszki, obok Pałacyku “Sokoła” w Pruszkowie w wybrane soboty – 20 maja, 24 czerwca oraz 9 września, w godzinach 11.00-15.00. Każdą ze stref wypełnią atrakcyjne stoiska, a ich animatorzy i odwiedzający będą mieli okazję do tego, aby wspólnie zjeść swoje drugie śniadanie.

Atrakcje tegorocznych „Śniadań w Parku” będą rozlokowane w czterech przenikających się strefach tj. dla dzieci, dla dorosłych, dla młodzieży i dla seniorów. W każdej z nich będzie można korzystać z leżaków, koców, kolorowych puf, sof czy hamaków. Gdzieniegdzie będą rozstawione stoiska pod namiotami, których animatorzy podzielą się nie tylko śniadaniem, ale i swoimi zainteresowaniami. Będzie można porozmawiać o swoim projekcje z zespołem ds. budżetu obywatelskiego, z architektem wnętrz zaplanować zmianę własnego mieszkania, zrobić biżuterię na artystycznym bazarze, podpatrzeć pracę zegarmistrza, zapytać o warsztat pracy fotografa, obejrzeć wystawę rzeczy z poprzednich epok, wymienić się książkami, jeździć zdalnie sterowanymi autami lub wypróbować darmową aplikację mobilną o Pruszkowie.

– Po przepełnionych atrakcjami Śniadaniach na 100-lecie Pruszkowa czas na sezon sąsiedzkich schadzek. Postaramy się o taką atmosferę, żeby nikt nie miał oporu przed korzystaniem z miejskiego parku jak z własnego ogrodu, w którym można dobrze zjeść i porozmawiać o wszystkim. Będzie smacznie i kulturalnie – mówi Emilia Frydrych, pomysłodawczyni inicjatywy i koordynator zespołu organizatorów.

„Śniadania w Parku” zyskały już grono stałych bywalców. Stoiska przygotowują mieszkańcy Pruszkowa i osoby związane z tym miastem, którzy zazwyczaj dzielą życie osobiste z bezinteresowną pracą na rzecz innych, ale też osoby, które prowadzą działalność hobbystyczną, własną firmę i pracownicy lokalnych instytucji kultury. W tym roku do członków i wolontariuszy społecznego stowarzyszenia Forum Pruszków dołączą m.in. Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt, stowarzyszenie Socjus, klub Honorowych Dawców Krwi “Serce Pruszkowa”, fundacja UPstarter, fundacja Pedagodzy i Animatorzy Mobilni, Młodzieżowa Rada Miasta i Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

sniadania-w-parku-pruszkow-2017-2

Źródło: pruszkow.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest