Brawurowy pościg policjantów za motocyklistą

Nie masz zamiaru zatrzymać się do policyjnej kontroli? Musisz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Taki los spotkał 22-letniego motocyklistę na terenie gminy Kampinos.
motocyklista-kontrola-kampinos
Fot. sms467/pixabay.com. Brawurowa jazda motocyklem może zakończyć się tragicznie.

Tuż przed 21.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach, którzy pełnili służbę na terenie gminy Kampinos, wydali polecenie do zatrzymania kierującemu biało-niebieskim motocyklem. Mężczyzna nie zamierzał go jednak wykonać. Mundurowi ruszyli więc za nim w pościg oznakowanym radiowozem. Użyli przy tym sygnałów dźwiękowych i świetlnych, jednak kierujący motocyklem kontynuował jazdę i oddalił się. Pojazdem podróżowały się dwie osoby.

Policjanci szybko ustalili, kto kieruje biało-niebieskim Suzuki. 22-letni Łukasz K. tłumaczył swoje ryzykowne zachowanie brakiem uprawnień kategorii A. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności oraz rozwagę. Jednocześnie przypominają art. 178 b Kodeksu karnego:

Art. 178b. Niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest