Dwie próby samobójcze – w Warszawie i w Dziekanowie

Na stacji metra „Politechnika” 30-letni mężczyzna próbował odebrać sobie życie skacząc pod pociąg. Z kolei w Dziekanowie samobójca zostawił list pożegnalny i ruszył nad pobliskie jezioro.
proba-samobojcza-dziekanow-metro
Fot. Karol Łach/OSP Łomianki. Poszukiwania zaginionego mężczyzny nad Jeziorem Dziekanowskim były prowadzone późnym wieczorem.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w czwartek, 15 czerwca rano w Warszawie. Na stacji metra „Politechnika” 30-letni mężczyzna skoczył pod nadjeżdżający pociąg. Na szczęście przeżył. Ratownicy medyczni zdołali wyciągnąć go spod kół składu i przetransportowali do szpitala. Pasażerowie podróżujący metrem musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami, pociągi kursowały bowiem wahadłowo, z dużym opóźnieniem.

Z kolei kilka dni temu w Dziekanowie służby zostały zaalarmowane o młodym mężczyźnie, który zostawił list pożegnalny i udał się w okolice Jeziora Dziekanowskiego z zamiarem popełnienia samobójstwa. W akcji poszukiwawczej wzięli udział strażacy z OSP Łomianki, Dziekanów Polski, Izabelin i Laski oraz policja. Wspólnie przeczesywali rejon Jeziora Dziekanowskiego. Jak poinformowali strażacy z OSP w Łomiankach, policjantom, w czasie wodowania motorówki, udało się odnaleźć poszukiwanego mężczyznę. Na szczęście nic mu się nie stało, był cały i zdrowy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest