W Grodzisku odbędą się Mistrzostwa Świata Piłki Ulicznej [WIDEO]

Od 7 do 9 lipca w Grodzisku Mazowieckim rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Świata Piłki Ulicznej pod nazwą Freestival Street Games 2017. Będą to pierwsze globalne zawody dyscyplin Street Games rozegrane w Polsce, a relacja z nich będzie transmitowana na cały świat.
mistrzostwa-swiata-w-pilce-ulicznej-grodzisk-mazowiecki-2017
Fot. mat. prasowe. Mistrzostwa odbędą się w dniach 7-9 lipca.

Freestival Street Games to wydarzenie sportowo-kulturalne. Jest to kontynuacja zawodów Freestival, które do tej pory przez sześć lat miały miejsce w Jarocinie i Żerkowie. Tegorocznym głównym organizatorem jest Damian Gawrych, sportowiec, wielokrotny mistrz Polski, wicemistrz świata, aktualny selekcjoner kadry oraz prezes stowarzyszenia Street Games. Jest to organizacja działająca non profit. Jej celami są działania promocyjne na rzecz zwiększania świadomości, kultury i infrastruktury piłki ulicznej w Polsce. Powstała w 2015 roku.

– Przejąłem organizację wydarzenia i przeniosłem ją do Grodziska Mazowieckiego. Przy wsparciu władz miasta i akceptacji sportowców, otrzymało ono dużą rangę mistrzostw świata – mówi Gawrych i dodaje: – Nasz kraj ma wielu wybitnych zawodników, którzy na świecie wygrali wszystko, co można było dotąd osiągnąć. Czas świat zaprosić do siebie i pokazać, gdzie w wielkiej mierze rozwijały się sporty piłki ulicznej.

Od 7 do 9 lipca rozegrane zostaną turnieje dyscyplin: Panna 1na1, Street 3na3, Freestyle Football. Ich celem jest wyłonienie Mistrzów Świata roku 2017. Dodatkowymi atrakcjami będą koncerty gwiazd, występy taneczne, zawody deskorolkowe, oraz malowanie graffiti. Wydarzenie będzie miało miejsce na placu przy Centrum Kultury, na ulicy Spółdzielczej 9. Pula nagród to 10 tys. zł.

Podczas wydarzenia spodziewany jest udział blisko 250 zawodników oraz kilku tysięcy kibiców z całego świata. W turnieju swój udział zapowiedzieli najlepsi gracze konkurencji Street Games. Relacja z zawodów będzie transmitowana na cały świat.

Więcej na temat wydarzenia można dowiedzieć się TUTAJ i TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest