Koszmarna kolizja na autostradzie. Ciężarówki płonęły jak pochodnie [FOTO]

Na autostradzie A2, w pobliżu miejscowości Wola Szydłowiecka doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
wypadek-pozar-a2-5
Fot. archiwum KPPSP Żyrardów. W gaszeniu pożaru wzięło udział siedem zastępów straży.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek, 23 czerwca. Około godziny 2.50, w pobliżu miejscowości Wola Szydłowiecka zderzyły się ze sobą dwie ciężarówki. Z niewiadomych przyczyn kierowca jednego z aut najechał na drugie. Jedna naczepa spaliła się doszczętnie, a druga częściowo. – Z uwagi na szybszy czas dojazdu do akcji, w pierwszej kolejności zadysponowano dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żyrardowie – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki. – Kierowcy nie zostali poszkodowani, obydwaj znajdowali się poza pojazdami. Zdążyli jeszcze odłączyć ciągnik jednej z ciężarówek i odjechać nim na bezpieczną odległość – dodaje.

Na miejscu było łącznie siedem zastępów straży pożarnej. Kierowcy podróżujący autostradą A2 w kierunku Warszawy musieli liczyć z utrudnieniami trwającymi kilka godzin.

wypadek-pozar-a2-10

wypadek-pozar-a2-2

wypadek-pozar-a2-3

wypadek-pozar-a2-4

wypadek-pozar-a2-5

wypadek-pozar-a2-6

wypadek-pozar-a2-7

wypadek-pozar-a2-8

wypadek-pozar-a2-9

wypadek-pozar-a2

Fot. archiwum KPPSP Żyrardów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest