Ruszyła przebudowa ul. Warszawskiej w Łomiankach. Będzie armagedon? [ORGANIZACJA RUCHU]

Stało się to, co było nieuniknione – rozpoczęła się przebudowa ul. Warszawskiej w Łomiankach. Kierowcy obawiają się znacznych utrudnień w ruchu, a urzędnicy proponują objazdy.
lomianki-warszawska-remont-2
Fot. lomianki.pl. W związku z przebudową ul. Warszawskiej, kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia.

W serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy już o tym, jak ważną inwestycją jest przebudowa ul. Warszawskiej w Łomiankach (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). Zniszczona nawierzchnia pilnie wymagała modernizacji, dlatego też władze miasta podjęły decyzję o realizacji inwestycji. Firma PORR S.A, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ramach przetargu, rozpoczęła prace w poniedziałek, 26 czerwca. Będą one wykonywane na całym odcinku od ul. Wiślanej do ul. Brukowej. – Termin zakończenia inwestycji przypada na 30 listopada, ale największy zakres ma być wykonany do końca września. Do tego czasu należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu – podkreślają urzędnicy z ratusza w Łomiankach.
Ogólne zasady czasowej organizacji ruchu w ul. Warszawskiej przewidują:

* na odc. od Wiślanej do Fabrycznej – droga zamknięta z wyłączeniem komunikacji miejskiej
– w kierunku ul. Wiślanej objazd ulicami Fabryczną, Raabego
– w kierunku ul. Brukowej objazd ulicami Osiedlową, Malarską

* odc. od ul. Fabrycznej do Brukowej podzielony został na kilkanaście etapów – ruch wahadłowy (sterowanie mechaniczne – sygnalizacja):
– zalecany objazd w kierunku ul. Brukowej w godzinach 4.00-12.00 ulicami od Rolniczej Raabego, Kiepury, Jeziorną, drogą bez nazwy przy GPSZOK;

– zalecany objazd w kierunku ul. Wiślanej w godzinach 12.00-4.00 ulicami drogą bez nazwy przy GPSZOK, Jeziorną, Kiepury, Raabego do Rolniczej.

Zanim kierowcy będą cieszyć się komfortową drogą, czekają ich znaczące utrudnienia związane z prowadzeniem robót. W ramach inwestycji konieczne jest w pierwszej kolejności wykonanie prac wodno-kanalizacyjnych, budowa sieci kanalizacji deszczowej, aby finalnie ułożyć nowe warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Poprawione zostaną również istniejące chodniki, zjazdy na posesje i miejsca postojowe.

lomianki-warszawska-remont

Źródło: lomianki.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest