Start pruszkowskiego kąpieliska

Spragnieni ochłody mieszkańcy Pruszkowa i okolic mogą już korzystać z kąpieliska na Żbikowie. Władze miasta zapewniają, że jakość wody w zbiorniku jest bardzo dobra.
kapielisko-pruszkow-2017
Fot. pruszkow.pl. Niedawno została odnowiona plaża przy kąpielisku.

To już czwarty sezon, od kiedy kąpielisko w parku Mazowsze jest dostępne dla pruszkowian. W miejscu dawnych glinianek Hosera obecnie funkcjonuje strzeżony akwen do pływania dla dorosłych oraz brodzik dla dzieci o wymiarach 20×20 m. Wśród mieszkańców Żbikowa cieszy się ogromną popularnością. Ale nie tylko. Latem do parku Mazowsze przybywają mieszkańcy z całego Pruszkowa, a nawet okolic, dlatego, zwłaszcza w weekendy, jest tam dość tłoczno. Dostępna będzie plaża oraz pomost, na którym można osuszyć się po kąpieli lub po prostu poopalać. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać ratownicy, którzy w razie potrzeby udzielą pomocy w punkcie medycznym. Na zgłodniałych czeka punkt gastronomiczny i kawiarenka. Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje zakaz wpuszczania do wody psów. Sezon na kąpielisku potrwa do września. Nadzór nad kąpieliskiem i wypożyczalnią kajaków pełni dyrekcja pruszkowskiej pływalni Kapry.

Jak informują urzędnicy z pruszkowskiego magistratu, na początku czerwca specjalistyczna firma oczyściła i wyrównała dno kąpieliska, została również odnowiona plaża, na której położono trawę z roli. Jest więc gdzie odpoczywać. Plaża jest usytuowana tak, że nawet popołudniowe i zachodzące słońce umożliwia skorzystanie z jego energii po fajrancie.

Laboratorium badawcze Jars dokonało poboru wody i przeprowadziło jej analizę mikrobiologiczną. Wyniki, które wykazały bardzo dobrą jakość wody, zostały przesłane do Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Są one do wglądu w dokumentacji zespołu ratowniczego oraz TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest