Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 11 czerwca

Od niedzieli, 11 czerwca na okres wakacji zmienia się rozkład jazdy pociągów. Prace torowe prowadzone na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego oraz kilku innych, ważnych w skali kraju liniach, spowodują istotne zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.
zmiana-rozkladu-jazdy-kolej-czerwic-2017
Fot. ZTM Warszawa. Zmiany zostaną wprowadzone od najbliższej niedzieli.

Nowy rozkład będzie obowiązywał od 11 czerwca do 2 września. Duża liczba prowadzonych prac torowych będzie powodowała częste zmiany godzin i nieregularność kursowania, w postaci braku równych odstępów czasowych pomiędzy poszczególnymi pociągami lub ich wydłużone postoje na wybranych stacjach. Dlatego też konieczne będzie szczegółowe sprawdzanie rozkładu jazdy na dany dzień, aby uniknąć ewentualnych pomyłek.

SKM S1

W dalszym ciągu z powodu prac przy przebudowie przejść podziemnych, zamknięty będzie jeden tor dalekobieżny na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Z tego powodu część pociągów dalekobieżnych będzie kursowała po torach podmiejskich, co spowoduje utrudnienia w ruchu linii S1 na całej trasie. W związku z tym, wybrane SKM S1 będą miały wydłużone postoje na stacjach Warszawa Zachodnia lub Warszawa Wschodnia.

Od 26 czerwca do 2 lipca na stacji Warszawa Wawer będą prowadzone prace, które spowodują kilkuminutowe wydłużenie czasu przejazdu pociągów SKM i KM między Warszawą i Otwockiem.

SKM S2

Od 12 do 18 sierpnia wymieniane będą rozjazdy na stacji Warszawa Rembertów. W tym czasie pociągi pomiędzy Sulejówkiem Miłosną a Rembertowem będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. Spowoduje to znaczne ograniczenie liczby pociągów SKM i KM na tym odcinku i konieczność wprowadzenia komunikacji zastępczej. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

SKM S3 i S9

Z powodu zmian w rozkładzie jazdy pociągów dalekobieżnych, które mają bezpośrednie przełożenie na pociągi podmiejskie, część SKM S3 będzie miała zmienione godziny kursowania, a niektóre – wydłużone postoje na stacji Warszawa Wschodnia. Także z tego względu, część pociągów SKM S3 i RL (“lotniskowych” Kolei Mazowieckich) będzie kursowała po podmiejskiej linii średnicowej, przez Warszawę Śródmieście, z zatrzymaniem na każdym przystanku.

Od 24 czerwca do 24 lipca z powodu prowadzonych prac przy sieci trakcyjnej, w godz. 9.15 – 14.15 nie będą kursowały pociągi SKM S3 i S9 na odcinku Legionowo – Wieliszew (do 4 lipca na odcinku Legionowo – Wieliszew, a od 5 lipca na odcinku Legionowo Piaski – Wieliszew). W związku z tym, SKM S3 i S9 będą w tych dniach, we wskazanych godzinach kursowały w skróconych relacjach – odpowiednio do/z Legionowa oraz Legionowa Piaski. Na odcinkach wyłączonych z ruchu będzie zapewniona komunikacja zastępcza. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Na linii S9, ze względu na prace prowadzone na moście kolejowym nad Wisłą i jego ograniczoną przepustowość, nadal wybrane kursy będą obsługiwane w relacji do/z przystanku Warszawa ZOO.

Ponadto, w obszarze 1 i 2 strefy na liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie, również wystąpią zmiany w organizacji ruchu pociągów.

LINIA SKIERNIEWICKA

Trwać będzie remont odcinka między Warszawą Włochy a Grodziskiem Mazowieckim. Pociągi dalekobieżne będą kursować po jednym czynnym torze oraz po torach podmiejskich. Z tego powodu zmienią się godziny kursowania niektórych z nich.

LINIA SOCHACZEWSKA

Z powodu prac przy przebudowie przejścia podziemnego na stacji Warszawa Włochy, wszystkie pociągi (w tym również dalekobieżne) na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. W związku z tym, część pociągów KM pomiędzy Ożarowem Mazowieckim a Warszawą Zachodnią będzie kursowała trasą objazdową przez Odolany, z pominięciem przystanków: Gołąbki, Ursus Północny, Włochy.

LINIA RADOMSKA

Utrudnienia pomiędzy Warszawą Okęcie i Czachówkiem Południowym potrwają do 30 czerwca. Od 1 lipca pociągi na tym odcinku będą już kursowały po obydwu torach, dzięki czemu znacząco zwiększy się liczba pociągów KM obsługujących tę linię.

Specjalne zasady honorowania biletów ZTM i KM, związane z modernizacją linii radomskiej obowiązują do 30 czerwca. Od 1 lipca na odcinku Warszawa Służewiec – Zalesie Górne będą obowiązywały standardowe zasady Wspólnego Biletu (honorowanie biletów okresowych ZTM w 1 i 2 strefie od dobowego „wzwyż”).

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest