Już niedługo remonty kolejnych ulic w Warszawie: Żoliborz, Praga Południe, Włochy, Mokotów, Wawer

Trzech wykonawców jest zainteresowanych przeprowadzeniem remontów kilku warszawskich ulic. Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) otworzył oferty dwuczęściowego przetargu na wykonanie prac.
remonty-drog-warszawa
Fot. ZDM Warszawa. Wszystkie prace mają potrwać do 31 października.

Pierwsza część przetargu dotyczy ulicy Potockiej (na odc. od ul. Popiełuszki do ul. Mickiewicza), alei Wojska Polskiego (na odc. od ul. Popiełuszki do Placu Inwalidów), ulicy Wiatracznej (na odc. od ul. Grochowskiej do ul. Szaserów) oraz ulicy Rodziewiczówny (na odc. od ul. Jubilerskiej do ul. Łukowskiej). Złożone oferty mieszczą się w przedziale od 8,2 mln do 10,7 mln zł.

Druga część to remont ulicy 17 Stycznia (na odcinku od al. Krakowskiej do ul. Żwirki i Wigury), ulicy Nałęczowskiej (na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Powsińskiej) oraz ciągu ulic Walcownicza – Petunii – Hiacyntowa – Techniczna – Zagórzańska (na odc. od ul. Patriotów do ul. Złotej Jesieni). W tej części złożone oferty mieszczą się w przedziale od 7,2 mln do 9 mln złotych.

Wszystkie ulice będą remontowane w trybie „weekendowego frezowania”. W ramach prac zostanie położona nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno-asfaltowej na siatkach wzmacniających, pojawią się nowe opaski i krawężniki, miejscami remont przejdą też chodniki. Wykonawcy mają również zadbać o oznakowanie docelowej organizacji ruchu.

Dokumenty przetargowe będą teraz sprawdzane pod kątem formalnym. Po rozstrzygnięciu przetargu rozpoczną się prace w terenie. Wybrani wykonawcy będą mieli czas na ich zakończenie do 31 października.

Źródło: ZDM Warszawa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest