Pruszków, Piastów, Michałowice i Ursus znów bez wody

To już powoli staje się tradycją. Jest środek lata, upały, a mieszkańcy tzw. pasma pruszkowskiego znów zostaną pozbawieni wody w kranach.
brak-wody-lipiec-2017
Fot. MikesPhotos/pixabay.com. Mieszkańcy będą musieli liczyć się ze znacznym spadkiem ciśnienia lub całkowitym brakiem wody w kranach.

Znaczny spadek ciśnienia lub całkowity brak wody na terenie dzielnicy Ursus i gminy Michałowice oraz miast Piastów i Pruszków nastąpi od najbliższego wtorku, 25 lipca od godziny 9.00. Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK), utrudnienia mają związek z modernizacją magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich, która jest prowadzona w celu poprawy niezawodności pracy sieci.

– W celu minimalizacji ilości przerw w dostawach wody prace modernizacyjne będą prowadzone równolegle w dwóch lokalizacjach tj. na odcinkach magistrali od al. Obrońców Warszawy do ul. Spisaka oraz od ul. Żytniej do ul. Reymonta. Na czas przeprowadzenia modernizacji, wodociąg będzie wyłączony z użytku. Ze względu na średnicę przewodu (1 metr) oraz zakres prac realizowanych na blisko 2-kilometrowym odcinku magistrali, planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin – czytamy na stronie MPWiK. Komunikat ma zostać zaktualizowany we wtorek, 25 lipca około godziny 16.oo o bieżącą informację dotyczącą postępu prac modernizacyjnych.

Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które mogą wystąpić w czasie wykonywanych robót, wcześniej warto zabezpieczyć w domach niezbędne zapasy. Z chwilą wyłączenia magistrali, zostaną uruchomione wszystkie awaryjne stacje uzdatniania wody wraz z ujęciami na terenie dzielnicy Ursus i miasta Pruszkowa.

Beczkowozy zostaną podstawione w następujących lokalizacjach:

Pruszków

ul. Emancypantek róg Lalki

ul. Antka róg Placówki

ul. Sienkiewicza 1D

ul. Bolesława Prusa 35

Piastów

ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)

ul. Piłsudskiego 56

Gmina Michałowice

ul. Szkolna 15 (przy szkole)

ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11. Listopada

Reguły

ul. Wiejska róg ul. Krótkiej

Opacz Kolonia

ul. Centralna przy WKD

Ursus

ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego

ul. Wojciechowskiego 37

ul. Magnacka 3

ul. Ryżowa 48

ul. Warszawska 59

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest