W Żyrardowie ktoś oblał dom jednorodzinny łatwopalną substancją i go podpalił

Policjanci z komendy w Żyrardowie poszukują prawdopodobnego sprawcy wylania łatwopalnej cieczy na dom jednorodzinny i podpalenia. Pożar gasiło dziesięciu strażaków.
zyrardow-towarowa-podpalenie
Fot. zyrardow.osp.org. Strażacy z Żyrardowa z ogniem walczyli przez godzinę.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ubiegłą środę, 12 lipca. Około godziny 22.50 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów zostali wezwani do pożaru w budynku jednorodzinnym przy ul. Towarowej w Żyrardowie. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie przez nieznaną osobę, która rozlała łatwopalną ciecz na ścianie i podłodze jednego z pomieszczeń.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki, kobieta mieszkająca w budynku znajdowała się na zewnątrz i zgłaszała ból poparzonej stopy. Obecny na miejscu zespół pogotowia opatrzył oparzenia i pozostawił kobietę na miejscu. Strażacy ugasili pożar jednym prądem gaśniczym i po przewietrzeniu pomieszczeń miejsce pożaru przekazali protokołem matce właściciela. Natomiast poszukiwaniem sprawcy zajęli się wezwani na miejsce policjanci. W niespełna godzinnej akcji brało udział dziesięciu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest