Dwanaście rowerów odzyskanych, sześć osób zatrzymanych. Pruszkowska policja na tropie złodziei jednośladów

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali sześć osób podejrzewanych o kradzieże rowerów. Zabezpieczyli także 12 jednośladów, które zostały skradzione w połowie sierpnia tego roku na terenie miasta. Podejrzanym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
kradzieze-rowerow-pruszkow
Fot. KPP Pruszków. Mundurowym udało się odnaleźć 12 skradzionych rowerów.

Kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży rowerów, do których doszło w połowie sierpnia tego roku. Jednoślady znikały głównie z otwartych klatek schodowych oraz z ulicy. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tymi kradzieżami mogą mieć młodzi mężczyźni, mieszkańcy Pruszkowa.

W ubiegłym tygodniu zjawili się na jednej z posesji i kiedy weszli do piwnicy zobaczyli, że dwóch mężczyzn przestawia kilka rowerów, a na pytanie do kogo one należą – nie odpowiedzieli. Policjanci sprawdzili jednoślady i okazało się, że są poszukiwane. Dalsze przeszukanie piwnicy pozwoliło na odkrycie kolejnych rowerów.

W toku czynności policjanci zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn i zabezpieczyli 12 rowerów. Czterech mężczyzn po przesłuchaniu zwolniono. Dwóch z zatrzymanych: 30-letni Wojciech B. i 31-letni Paweł M. na razie usłyszało po cztery zarzuty kradzieży rowerów. Policjanci ustalili już wszystkich właścicieli jednośladów, które niebawem do nich powrócą. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest