Kino Baśń w nowej odsłonie. Będzie klimatyzacja i więcej miejsc na sali

Trwają prace remontowe w kinie Baśń. Jak zapewniają urzędnicy z piastowskiego magistratu, wszystko po to, by swoim standardem nie odbiegało ono od nowoczesnych kin funkcjonujących na mapie Warszawy.
Blank cinema screen for your message to place on
Fot. piastow.pl. Na inwestycje w kinie Baśń udało się pozyskać dofinansowanie.

Prace modernizacyjne w piastowskim kinie rozpoczęto kilka lat temu od poprawy jakości wyświetlania filmów. Wymieniono aparatury projektora analogowego na projektor cyfrowy, ekran projekcyjny, system nagłaśniający oraz fotele kinowe. Przeprowadzane obecnie działania to kolejne etapy ulepszania kina Baśń. Skończył się remont pomieszczenia zaadoptowanego na nową siedzibę kasy kinowej. Trwa pierwszy etap wdrażania systemu klimatyzacji oraz zwiększenie liczby miejsc dla widzów na sali kinowej.

Sporą część środków finansowych na remont udało się pozyskać z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Kin, priorytet Modernizacja kin”. Jesienią mają zostać złożone następne wnioski do PISF na dokończenie drugiego etapu wdrażania systemu klimatyzacyjnego.

– Liczymy, że piastowskie Kino Baśń na nowo przeżyje rozkwit swej działalności, a podjęte starania ku polepszeniu jego standardów będą przyciągać coraz szersze grono widzów. W repertuarze kina każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – zapewniają urzędnicy z piastowskiego ratusza.

Już od 1 września ponownie w kinie Baśń będzie można obejrzeć nowe produkcje filmowe – dla dzieci 1-3.09 o godz. 17.00 „Gru, Dru Minionki”, a dla dorosłych premierowo 1-3. 09 „Synalek” o godz. 19.00.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest