Linia kolejowa zamknięta od 3 września. Zamiast pociągów pojadą autobusy

Na okres od 3 września do końca sierpnia przyszłego roku zaplanowano prace modernizacyjne na linii kolejowej nr 447 Grodzisk Mazowiecki - Warszawa Włochy. W tym czasie ruch pociągów będzie całkowicie wstrzymany, wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.
remont-linii-447
Fot. plk-sa.pl. Pasażerowie muszą przygotować się na duże utrudnienia.

Na trzon zastępczej komunikacji składa się pięć autobusowych linii przeznaczonych dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Milanówka, Brwinowa i Piastowa. Połączenia zapewniają nie tylko przejazd do Warszawy, ale także umożliwiają komunikację między miastami leżącymi wzdłuż linii kolejowej.

Linia ZG (Warszawa – Grodzisk Mazowiecki) – Koleje Mazowieckie, kursy w dni robocze co 15 minut, a w dni świąteczne – co 30 minut; przejazd w pobliżu przystanków kolejowych; 12-metrowe autobusy, obsługa całego korytarza.

Linia ZM (Milanówek – Grodzisk Mazowiecki) – Koleje Mazowieckie, wahadłowe kursy w dni robocze w godzinach szczytu przewozowego co 15 minut; połączenie umożliwi przesiadkę z autobusu do pociągu w Grodzisku Mazowieckim; 12-metrowe autobusy.

Linia ZB (Brwinów – Warszawa) – Koleje Mazowieckie, linia przyspieszona;, kursy w dni robocze co 10 minut w szczycie przewozowym, w godzinach pozaszczytowych w dni robocze – co 15 minut, a w dni wolne od pracy – co 30 minut; w godzinach popołudniowych w dni robocze co drugi kurs w kierunku Brwinowa będzie kierowany na drogę S2 i autostradę A2; 12-metrowe autobusy.

Linia ZP (Pruszków – Warszawa) – Zarząd Transportu Miejskiego, linia przyspieszona, trasa: pętla os. Staszica, Plantowa, Powstańców, Staszica, Sienkiewicza, Kościuszki, Aleje Jerozolimskie.

Linia ZTM (Piastów – Warszawa), obecna trasa linii 716 i 717. Istniejąca linia 717 z Piastowa do Warszawy zostanie wzmocniona. W szczycie przewozowym autobusy będą odjeżdżały co 10 minut. W godzinach pozaszczytowych i w dni wolne od pracy – co 15 minut. Pasażerowie będą korzystać z 18- i 12-metrowych autobusów.

Na linii ZP Pruszków – Warszawa oraz liniach 716 i 717 będzie obowiązywać honorowanie biletów zgodnie z taryfą ZTM.
Na linii ZG Grodzisk Mazowiecki – Warszawa, ZB Brwinów – Warszawa oraz linii ZM Milanówek – Grodzisk Mazowiecki, obowiązuje taryfa Kolei Mazowieckich oraz taryfa ZTM na obszarze Pruszków – Warszawa.

Jednocześnie od września zostaną wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej w Pruszkowie.

Linia nr 1 zostanie całkowicie zlikwidowana.

Linia 2 BIS – powstanie nowa linia relacji: pętla os. Staszica – WKD, będzie kursowała trasą: Plantowa, Powstańców, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Kraszewskiego.

Linia 3 – zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami w godzinach szczytu.

Linia 6 BIS – powstanie nowa linia relacji Pętla Inżynierska – PKP Ożarów Mazowiecki, będzie kursowała trasą: Waryńskiego, Batalionów Chłopskich, POW, 3-go Maja, Żbikowska, Ożarowska, Stefana Żeromskiego.

Linie 2, 4, 5 i 6 pozostają bez zmian.

Szczegółowe informacje o komunikacji zastępczej będą dostępne na stronie internetowej pruszkow.pl w zakładce Komunikacja zastępcza, zaś o komunikacji miejskiej w zakładce Komunikacja miejska.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest