Piastów: pożar składowiska palet w samym centrum miasta

Przy ul. Dworcowej w Piastowie wybuchł pożar. Na jednej z posesji zapaliło się składowisko palet.
pozar-palety-piastow
Fot. OSP Piastów. W gaszeniu pożaru wzięły udział trzy zastępy straży.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 sierpnia. Tuż przed godziną 14.00 strażacy zostali powiadomieni przez osoby postronne o pożarze, który wybuchł na terenie jednej z posesji przy ul. Dworcowej w Piastowie. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że zapaliło się składowisko palet.

Na miejscu pojawiły się trzy zastępy, w sumie 15 strażaków. Przez chwilę istniało podejrzenie, że płomienie sięgną również sąsiednich budynków, na szczęście tak się nie stało. Cała akcja gaśnicza trwała godzinę, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. – Początkowo ogień faktycznie był dość duży ze względu na to, że był to stos palet, czyli drewno. Płomienie sięgały na wysokość około 10 metrów, ale mieliśmy dość dobry dostęp, ponieważ to składowisko mieściło się na przestrzeni otwartej, więc można było podać od razu dwa prądy wody. Pożar został ugaszony dość szybko i sprawnie – mówi st. kpt. Karol Kroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Nie wiadomo dokładnie, jaka była przyczyna wybuchu ognia. To będzie wyjaśniać policja, która pojawiła się na miejscu zdarzenia.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest