Realizacja budżetu partycypacyjnego: nowe chodniki i drogi rowerowe dla Bemowa, remont ścieżki na Białołęce

Stołeczny Zarząd Dróg miejskich (ZDM) ogłosił przetarg na realizację czterech projektów z budżetu partycypacyjnego. W ramach prac powstaną drogi dla rowerów i chodniki na Bemowie, wyremontowana zostanie również droga rowerowa na Białołęce.
budzet-partycypacyjny-2017-bialoleka-bemowo
Fot. ZDM Warszawa. Przy ul. Radiowej zostanie wybudowana ścieżka rowerowa i wyremontowany chodnik.

Przetarg został podzielony na cztery części, odpowiednio dla każdego zadania. Zadanie pt. „Ścieżka rowerowa i chodnik – Powstańców Śl. (2) – Bemowo 5 / Millera, pętla Nowe Bemowo – Żołnierzy Wyklętych” zakłada budowę drogi dla rowerów oraz chodnika wzdłuż ul. Powstańców Śląskich, na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Morcinka (pętla Nowe Bemowo). Powstaną one przy istniejącej płycie dawnego lotniska, po północno-zachodniej stronie Powstańców Śląskich. Projekt przewiduje budowę chodnika o szerokości 2-2,5 m i dołączenie go do istniejącego ciągu; budowę drogi dla rowerów o szerokości 2,5 m; przebudowę przejścia dla pieszych przez ul. Morcinka (przy skrzyżowaniu z jezdnią główną ul. Powstańców Śląskich) oraz przebudowę istniejącej drogi osiedlowej. Droga rowerowa będzie miała nawierzchnię asfaltową, a na chodniku ułożone zostaną płyty betonowe 50/50 cm.

Druga cześć przetargu obejmuje zadanie pt. „Budowa brakującego ciągu chodnika – Powstańców Śl. – Bemowo 3 / Pirenejska do Wrocławskiej, wzdłuż płyty”. Zakłada on budowę chodnika o długości 250 m, wzdłuż ul. Powstańców Śląskich, na odcinku od ul. Pirenejskiej do Wrocławskiej. W ramach prac powstanie chodnik z płyt o wymiarach 50/50 cm, o łącznej powierzchni 781 mkw. Nowy chodnik zostanie dołączony do istniejącego ciągu.

W ramach przetargu wyremontowana zostanie droga dla rowerów wzdłuż ul. Modlińskiej, na odcinku od ul. Klasyków do ul. Duninów. To około 1,6 km trasy. Droga otrzyma nową nawierzchnię, a tam, gdzie to konieczne – ciąg pieszo-rowerowy zostanie poszerzony. Czwarty projekt to zadanie „Ścieżka rowerowa i remont chodnika – Radiowa”. Projekt przewiduje budowę ścieżki rowerowej oraz remont chodnika wzdłuż ul. Radiowej od skrzyżowania z Wrocławską do Powstańców Śląskich.

Po rozstrzygnięciu przetargu rozpoczną się prace w terenie. Zakończą się do 15 grudnia.

Źródło: ZDM Warszawa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest