Strażacy uratowali zakleszczonego psa i sarnę

O tym, że na strażaków z naszego regionu można zawsze liczyć, wiadomo nie od dziś. Na ich pomoc mogą liczyć również zwierzęta. Druhowie z Łomianek uratowali sarnę, a strażacy z Osuchowa pomogli uwięzionemu psu.
pies-sarna-lomianki-osuchow
Fot. Rafał Własinowicz/OSP Łomianki. Strażacy z Łomianek pomogli zakleszczonej sarence.

Do obu zdarzeń doszło 9 sierpnia. Najpierw strażacy z OSP Łomianki pomogli młodej sarnie, która na ul. Łąkowej zakleszczyła się między słupkami bramy. – Takie interwencje to dla nas żadna nowość. Za pomocą rozpieracza hydraulicznego odgięliśmy ogrodzenie, tak, aby zwierzak mógł się wydostać wprost w siatkę, jaką wozimy na samochodzie specjalnie na takie sytuacje. Następnie przekazaliśmy ją załodze Straży Miejskiej z Łomianek. Sarnie poza lekkimi obtarciami nic się nie stało – opisali zdarzenie na swoim profilu na Facebooku druhowie.

Tego samego dnia podobną interwencję podjęli strażacy z Osuchowa. Zostali wezwani do uwolnienia psa, który zakleszczył się w ogrodzeniu jednej z posesji w Nosach Poniatkach. Ogrodzenie rozgięto za pomocą sprzętu burzącego i po uwolnieniu zwierzęcia przekazano je właścicielowi.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest