To świetna oferta na wakacje! Wspólny Bilet Samorządowy – pierwszy taki bilet kolejowy w kraju

Za jedyne 38 zł przez 24 godziny można podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw. 1 sierpnia uruchomiono Wspólny Bilet Samorządowy.
wspolny-bilet-samorzadowy
Fot. wkd.com.pl. Wspólny Bilet Samorządowy obowiązuje m.in. na WKD.

Koleje samorządowe obsługują dziś ponad 4,8 tys. km linii kolejowych, zatrudniając ponad 6 tys. pracowników. Przewoźnicy postanowili zjednoczyć się i od 1 sierpnia wprowadzili nową ofertę specjalną: „Wspólny Bilet Samorządowy”. Jest to bilet imienny i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach następujących przewoźników: Koleje Śląskie sp. z o.o.,Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o., Koleje Małopolskie sp. z o.o., Arriva RP sp. z o.o., Koleje Wielkopolskie sp. z o.o., Koleje Dolnośląskie S.A., Łódzka Kolej Aglomeracyjna sp. z o.o., Koleje Mazowieckie sp. z o.o.

Od 1 sierpnia oferta jest dostępna w kasach biletowych, biletomatach, przez internet oraz przez telefon komórkowy za pomocą aplikacji SkyCash. Uwaga! W ramach Wspólnego Biletu Samorządowego nie obowiązują ustawowe ulgi.

– To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych – mówi prezes związku Dariusz Grajda. – Wspólny bilet ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im przemieszczanie się pomiędzy regionami. To swego rodzaju pilotaż. Przede wszystkim bardzo uważnie wsłuchiwać się będziemy w głosy pasażerów i biorąc je pod uwagę – modyfikować ofertę – dodaje.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “To świetna oferta na wakacje! Wspólny Bilet Samorządowy – pierwszy taki bilet kolejowy w kraju

  1. To świetna oferta piszecie. Bzdura. Jak dojechać np. Kolejami Dolnośląskimi do Kolei Śląskich jak Śląskimi dojechać do Kolei Małopolskich, jak Małopolskimi dojechać do Kolei Mazowieckich a jedynie Łódzka Kolej Aglomeracyjna zazębia się z Kolejami Mazowieckimi ale to tak rzadko że mało kto pojedzie.