Groźny pożar w centrum Żyrardowa. Drewniane komórki płonęły jak pochodnie

18 strażaków wzięło udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł na ul. Kościuszki w Żyrardowie. Najprawdopodobniej ktoś podpalił drewniane komórki.
pozar-komorki-zyrardow
Fot. archiwum KP PSP Żyrardów. Z ogniem walczyli strażacy z Żyrardowa, Nowych Kozłowic i Wiskitek.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 września. Tuż przed godziną 4.00 rano, prawdopodobnie na skutek podpalenia, doszło do pożaru drewnianych komórek położonych na posesji przy ul. Kościuszki w Żyrardowie. Z ogniem przez prawie cztery godziny walczyło 18 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Nowe Kozłowice i Wiskitki.

– Z uwagi na palną konstrukcję budynku oraz późne zauważenie pożaru, komórki w chwili dojazdu były całkowicie objęte płomieniami. Podano trzy prądy gaśnicze na palący się budynek oraz jeden na zaparkowany obok samochód, który z uwagi na wysoką temperaturę również uległ zniszczeniu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki. Na miejsce wezwano policjantów oraz pogotowie energetyczne które odcięło dopływ prądu. Po zakończeniu działań miejsce sprawdzono kamerą termowizyjną i w stanie ugaszonym przekazano administratorowi – PGM Żyrardów.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Groźny pożar w centrum Żyrardowa. Drewniane komórki płonęły jak pochodnie

  1. Szkoda zabytkowych komórek tamta okolica to tylko pijaczki i cpuny tak, wiec nic dziwnego ze podpalili.