Horror w Ożarowie: 32-letni mężczyzna od siedmiu lat znęcał się nad żoną

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zostali zawiadomieni o znęcaniu się fizycznym i psychicznym przez męża nad żoną. Mundurowi zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
znecal-sie-nad-zona-ozarow-mazowiecki
Fot. KPP Stare Babice. 32-latek wyzywał, ubliżał, popychał i bił żonę po całym ciele.

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim został poinformowany o stosowaniu przez męża przemocy fizycznej i psychicznej wobec żony. Policjanci wysłuchali pokrzywdzonej, przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i założyli tzw. Niebieską Kartę. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od siedmiu lat wyzywał, ubliżał, popychał i bił kobietę po całym ciele. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwoliłby na przedstawienie mu zarzutu znęcania się. Gdy wieczorem udali się do jego miejsca zamieszkania w celu przeprowadzenia dalszych czynności, zastali w nim pokrzywdzoną i 32-latka. Mężczyzna podczas interwencji był agresywny. W pewnym momencie w obecności funkcjonariuszy odepchnął kobietę, po czym zamachnął się ręką usiłując ją uderzyć. Widząc to policjanci natychmiast obezwładnili mężczyznę i go zatrzymali. Był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi doprowadzili mężczyznę do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, z punktu widzenia prawa przemoc w rodzinie to przestępstwo. Stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 Kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

5 komentarzy dla “Horror w Ożarowie: 32-letni mężczyzna od siedmiu lat znęcał się nad żoną

    • Maciej poklikaj sobie ile chcesz. Babice odetchnąć mogą dopiero jak znikną inne osoby które wymyślają historyjki! Na pierwszym miejscu zlikwidować takie brukowej które żyją jakaś bajka i ja rozpowszechniaja. Poznaj historię a później się wypowiadaj. Ja tej pani nigdy nie spotkałem w sniniakach…ale to wyjaśni wszystko sąd..

      • “W pewnym momencie w obecności funkcjonariuszy odepchnął kobietę, po czym zamachnął się ręką usiłując ją uderzyć.” – Panie “Marszałek”, jeśli to prawda, to czemu ma Pan wątpliwości?