Uwaga! Zmienia się rozkład jazdy pociągów. Będzie więcej połączeń z Ożarowa Mazowieckiego do Warszawy [ROZKŁAD JAZDY]

W niedzielę, 3 września została wprowadzona korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich (KM). Będzie obowiązywała do 14 października.
rozklad-jazdy-koleje-mazowieckie-wrzesien-2017
Fot. pruszkow.pl. W związku z remontem linii podmiejskiej, wzmocnione zostaną połączenia z Ożarowa Mazowieckiego do Warszawy.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach.

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Remont linii 447 na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki wejdzie w najtrudniejszą fazę. Pociągi KM i SKM Warszawa nie będą zatrzymywały się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych od Warszawy Włoch do Milanówka. Część pociągów do/z Grodziska Mazowieckiego zostanie odwołana. Pociągi KM kursujące ze Skierniewic/Żyrardowa/Grodziska Mazowieckiego do Warszawy będą się zatrzymywały w Grodzisku Mazowieckim, a następnie dopiero na stacji Warszawa Zachodnia. W zamian uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Wybrane pociągi skończą bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz kursowała będzie komunikacja zastępcza. Dodatkowo w związku z remontem linii nr 447 ruch pociągów na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki odbywał się będzie wahadłowo po jednym czynnym torze. Część pociągów kursowała będzie z pominięciem stacji Warszawa Gołąbki oraz Warszawa Ursus Północny. Część pociągów będzie miała zmieniony rozkład jazdy. Żaden pociąg nie będzie zatrzymywał się na stacji Warszawa Włochy.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii. Na odcinku Garwolin – Dęblin będzie wtrzymany ruch pociągów i w zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. W związku z planowanym rozpoczęciem remontu w stacji Otwock istotnie zmienią się godziny kursowania pociągów.

Linia nr R8 Warszawa – Radom

Po zakończeniu zasadniczej fazy remontu na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy, spółka Koleje Mazowieckie uruchomi w popołudniowym szczycie komunikacyjnym dwa dodatkowe połączenia z Warszawy Wschodniej do Piaseczna:

Warszawa Wschodnia 16.18 – Piaseczno 17.04;

Warszawa Wschodnia 17.03 – Piaseczno 17.47.

W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. W terminach i lokalizacjach opisanych poniżej połączenia kolejowe zostaną zastąpione komunikacją autobusową:

dnia 4 września w godz. 8:00 – 16:00 na odcinku Lesiów – Radom,

od 5 do 6 września w godz. 8:20 – 16:10 na odcinku Bartodzieje – Radom,

od 7 do 8 września w godz. 8:20 – 17:20 na odcinku Bartodzieje – Lesiów,

dnia 9 września w godz. 8:50 – 16:20 na odcinku Grabów n/Pilicą – Strzyżyna,

od 4 września godz. 22:00 do 22 września godz. 4:00 od poniedziałku do czwartku na odcinku Warka – Kruszyna,

od 25 września godz. 22:00 do 10 października godz. 4:00 od poniedziałku do czwartku na odcinku Dobieszyn – Radom.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z modernizacją linii ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Linia nr R29 Tłuszcz – Ostrołęka

Z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych rozkład jazdy pociągów będzie ulegał zmianom. Pociągi zostaną zastąpione komunikacją autobusową w następujących terminach:

od 4 do 9 września w godz. 8:00 – 16:00 na odcinku Wyszków – Przetycz;

od 11 do 18 września w godz. 8:00 – 16:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

Linia nr R33 Sierpc – Kutno

Od 24 września do 14 października ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Na pozostałych liniach nie przewiduje się większym utrudnień.

Z kolei urzędnicy z pruszkowskiego magistratu na stronie internetowej miasta podkreślają, że w związku z remontem torów kolejowych na linii 447 i całkowitym zamknięciem odcinka pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą Włochy, w godzinach szczytu porannego zostaną wzmocnione połączenia kolejowe z Ożarowa Mazowieckiego do Warszawy, zaś w godzinach szczytu popołudniowego – z Warszawy do Ożarowa Mazowieckiego. Przykładowo z PKP Ożarów Mazowiecki w kierunku Warszawy będzie: w godzinie 6 – dwa kursy, w godzinie 7 – pięć kursów, w godzinie 8 – trzy kursy pociągów.

Szczegółowy, zmieniony rozkład jazdy pociągów znajduje się TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest