Zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód… Nowe Moczydło będzie jak z bajki

Gruntowna rewitalizacja i przebudowa ośrodka „Moczydło” coraz bliżej realizacji. Miasto uzyskało już decyzję o pozwoleniu na budowę. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy tych prac.
moczydlo-remont
Fot. um.warszawa.pl. Prace przygotowawcze i budowlane mogą rozpocząć się już w tym roku na przełomie października i listopada.

– Ośrodek „Moczydło” jest jednym z siedmiu ośrodków, które chcemy zmodernizować w najbliższych latach. Właśnie uzyskaliśmy decyzję o pozwoleniu na budowę. Już za chwilę, bo do końca sierpnia, planujemy uruchomić postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy tych robót. Chcielibyśmy zakończyć prace na terenie ośrodka i udostępnić go mieszkańcom jeszcze przed sezonem letnim 2018 roku – powiedziała kilka dni temu wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

– Prace przygotowawcze i budowlane mogłyby rozpocząć się już w tym roku na przełomie października i listopada, oczywiście, jeśli do tego czasu uda się wyłonić w przetargu wykonawcę i podpisać z nim umowę – powiedział z kolei Adam Boniecki, dyrektor Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa, które zarządza obiektem.

Przebudowa zakłada przekształcenie obszaru przy ul. Górczewskiej polegające m.in. na wprowadzeniu w centralnej części, w miejscu istniejącego basenu rekreacyjnego, nowej, wydzielonej przestrzeni – plaży o nawierzchni syntetycznej EPDM (z odzyskiem ciepła) z nieckami basenowymi. Największy basen rekreacyjny będzie miał wielkość około 2825 mkw. lustra wody i zostanie wyposażony w zespół zjeżdżalni rurowych oraz strefę hamowną. Przewiduje się budowę trzech zjeżdżalni: „Kamikadze” (dł. 17,4 m), „Multislide” trzy tory (dł. 14,5 m) oraz „Anakonda” (dł. 57,5 m). Powstanie również wiele innych urządzeń wodnych, jak m.in. gejzer powietrzny, siatka wspinaczkowa, wave ball, hydromasaże ścienne czy tor przeszkód. Wokół basenu rekreacyjnego do dyspozycji najmłodszych gości będzie brodzik (pow. ok. 327 mkw.), zjeżdżalnia i strefa wodnego placu zabaw z atrakcjami.

Dodatkowo zmodernizowane i rozbudowane zostaną dwa boiska plażowe (wym. 14×26 m) do siatkówki i jedno do piłki nożnej (wym. 28×37 m). Wzdłuż boisk będą trybuny z 256 miejscami siedzącymi. Powstanie również plac zabaw dla dzieci, którego otoczenie będzie wzbogacone w elementy małej architektury w postaci ławek parkowych. Zagospodarowanie terenów zieleni, poza uatrakcyjnieniem otoczenia, przyczyni się również do wzrostu liczby miejsc do plażowania. W obrębie terenów rekreacyjnych powstaną trzy utwardzone miejsca postojowe, przeznaczone dla food trucków. Przestrzeń ta zostanie wyposażona w niezbędne przyłącza sanitarne i energetyczne.

Wszystkie atrakcje rewitalizowanego ośrodka będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. W tym celu zaprojektowano teren o niewielkim spadku, który bez problemu pokonają osoby na wózku inwalidzkim. Ponadto basen rekreacyjny wyposażono w rampę zejściową, a na plaży basenowej zaprojektowano brodziki do płukania kół wózka wraz z natryskiem. Przewidziano również miejsca parkingowe zlokalizowane przed budynkiem. Prace modernizacyjne obejmują również wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, montaż energooszczędnego oświetlania oraz monitoringu.

Dokumentację projektowo-kosztorysową w ramach rewitalizacji ośrodka „Moczydło” opracowała Spółka MWM z Gliwic, która będzie również pełnić nadzór autorski nad inwestycją.

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest