Autor alarmu bombowego w Błoniu zatrzymany

Tylko kilku godzin potrzebowali kryminalni z komendy w Starych Babicach na ustalenie i zatrzymanie mężczyzny, który poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego w komisariacie w Błoniu. Teraz 22-letniemu Dariuszowi W. grozi osiem lat więzienia.
bomba-komisariat-blonie
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach. Ustalenie autora alarmu zajęło policjantom kilka godzin.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, 12 października. Około godziny 16.30 do dyżurnego komisariatu w Błoniu wpłynęło zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Powiadomienia dokonał anonimowy rozmówca, przekazując taką informację pracownikowi centrum powiadamiania ratunkowego. Niezwłocznie została zarządzona ewakuacja osób przebywających w budynku, zablokowano też ruch kołowy i pieszy w rejonie sąsiednich ulic. W tym czasie pirotechnicy sprawdzili budynek oraz przyległy do niego teren, jednak żadnego ładunku wybuchowego nie znaleźli.

Równolegle do tych czynności rozpoczęły się działania podjęte przez kryminalnych z komendy w Starych Babicach zmierzające do ustalenia osoby, która zawiadomiła o podłożeniu ładunku. Kilka godzin później policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Błonia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. – Mężczyzna, w momencie przekazywania informacji o ładunku wiedział, że zagrożenie nie istnieje. Pomimo to swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego mające na celu uchylenie tego zagrożenia – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Dariusz W. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Za to przestępstwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Więcej na temat zdarzenia można przeczytać TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest