Brutalny napad w autobusie

Policjanci z komendy w Starych Babicach zatrzymali podczas pościgu dwóch mężczyzn, którzy w autobusie dokonali rozboju na pasażerze, a gdy pojazd zatrzymał się, uciekli z miejsca zdarzenia. Obaj byli pijani.
12.09.2010 BIALYSTOK , ZAKLADANIE KAJDANEK NA RECE , ARESZTOWANIE PODEJRZANEGO O PRZESTEPSTWO

FOT . AGNIESZKA SADOWSKA  / AGENCJA GAZETA
Fot. KPP Żyrardów. Napastnicy przyznali się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali karze.

Dochodziła godzina 17.30, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o rozboju dokonanym na mężczyźnie podróżującym autobusem przez dwóch innych pasażerów. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwóch pasażerów najpierw zaczęło rozmawiać między sobą, po czym zaczęli słownie zaczepiać pokrzywdzonego. W pewnym momencie zaczepki przerodziły się w agresję fizyczną. Gdy pokrzywdzony chciał opuścić zajmowane miejsce i się przesiąść, mężczyźni zaczęli go bić, a potem wyrwali mu plecak z dokumentami.

Zaalarmowany zachowaniem pasażerów kierowca zatrzymał autobus i poczekał na przyjazd policjantów. Ten moment wykorzystali mężczyźni, aby opuścić pojazd i podjąć ucieczkę. Jednak kilka minut później byli już w rękach funkcjonariuszy. Mundurowi podczas sprawdzania przyległych ulic, zauważyli osoby, których rysopis odpowiadał opisowi podanemu przez świadków. Policjanci zatrzymali 34-letniego Piotra M. i 26-letniego Adama B. Obaj byli nietrzeźwi. Mieli od blisko 2 do 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni, gdy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzut rozboju. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest