Czarny poniedziałek dla policyjnych radiowozów. Zderzenie pod Kampinosem i w Piastowie

W miejscowości Strojec koło Kampinosu doszło do zderzenia oznakowanego radiowozu z dzikiem. Z kolei w Piastowie, w bok policyjnego auta uderzył osobowy ford.
smiertelny-wypadek-bartniki
Fot. KG. Kolizje miały miejsce w Piastowie i na drodze gminnej koło Kampinosu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę, 22 października, w miejscowości Strojec koło Kampinosu. Około godziny 19.30 na drodze gminnej oznakowany radiowóz zderzył się z dzikiem. Zwierzę nagle wtargnęło na jezdnię, prosto pod jadący samochód. W zdarzeniu nikt poza dzikiem nie ucierpiał. – Policjantom nic się nie stało, radiowóz też za bardzo nie ucierpiał, to świadczy o tym, że policjanci nie jechali z nadmierną prędkością – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Dodaje, że dzik przeżył i uciekł w kierunku lasu. Mundurowym nie udało się już go odnaleźć. Policjanci zostali przebadani na zawartość alkoholu, byli trzeźwi. – Sprawcą kolizji było zwierzę, więc to zdarzenie zostało zakończone bez żadnych środków – mówi podinsp. Gromek-Oćwieja.

Dużo groźniej wyglądała kolizja, do której doszło w Piastowie. W poniedziałek, 23 października o godzinie 12.55 w Alejach Jerozolimskich nieoznakowany radiowóz zderzył się z osobowym fordem. Przebieg zdarzenia przedstawiła nam podkom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Ford poruszał się od strony Pruszkowa i stał na pasie do lewoskrętu w kierunku Piastowa. Natomiast radiowóz zawracał z Alej Jerozolimskich w stronę Reguł. Ford zamiast skręcić, pojechał prosto i wtedy uderzył w bok radiowozu. Nikomu nic się nie stało, wszyscy kierujący byli trzeźwi. Kierowca forda został ukarany mandatem – powiedziała. Kierowcy podróżujący Alejami Jerozolimskimi, w okolicach Tesco, musieli liczyć się z utrudnieniami. Nie trwały one jednak długo.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest