W kominiarkach napadali na sklepy w Lesznie. Właśnie zostali zatrzymani

Kryminalni z komendy w Starych Babicach od kilku miesięcy prowadzili czynności operacyjne w sprawie ustalenia sprawców rozbojów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie lesznowskiej gminy. Policjanci zakończyli czynności zatrzymaniem Romana M., Sebastiana G., wobec których sąd zastosował tymczasowy areszt, Kacpra T., którego prokurator objął dozorem policji oraz 16-letniego mieszkańca Leszna, wobec którego sąd rodzinny orzekł umieszczenie w schronisku dla nieletnich. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
napad-na-sklep-leszno
Fot. pixabay.com. Jeden z zatrzymanych ma 16 lat.

Od sierpnia kryminalni z komendy dla powiatu warszawskiego zachodniego pracowali nad rozwiązaniem sprawy rozboju dokonanego na ekspedientce sklepu na terenie lesznowskiej gminy, gdzie dwóch zamaskowanych mężczyzn w kominiarkach na głowie weszło do sklepu, a następnie przy użyciu ręcznego miotacza gazu umieszczonego w atrapie pistoletu obezwładnili kobietę i ukradli z kasy pieniądze w kwocie około 1 tys. złotych. Po tym zdarzeniu kryminalni otrzymali kolejne informacje o rozbojach, do których doszło w ubiegłym miesiącu w Lesznie, gdzie sprawcy także używali ręcznego miotacza gazu.

Kryminalni rozpoczęli intensywne czynności operacyjne zmierzające do ustalenia osób i ich miejsca pobytu, które brały udział w tych przestępstwach. Pod koniec września zatrzymali Romana M. 35-latek usłyszał dwa zarzuty rozboju, w tym jeden przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Natomiast drugiego przestępstwa dokonał wspólnie z 18-letnim Kacprem T., którego kryminalni zatrzymali w zeszłym tygodniu. Decyzją sądu wobec Romana M. zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast Kacper T. decyzją prokuratora objęty został dozorem policji.

Potem kryminalni ustalili kolejnych dwóch mężczyzn, którzy brali udział w rozboju na ekspedientce sklepu. W tym samym dniu zatrzymali 18-letniego Sebastiana G. oraz 16-letniego mieszkańca Leszna. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policjantów, przychylił się do ich wniosku, który został poparty przez prokuratora i zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast sprawą 16-latka zajął się sąd rodzinny, który orzekł umieszczenie nieletniego w schronisku dla nieletnich. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest