Pożar hali magazynowej w Dębówce

13 zastępów straży pożarnej wzięło udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w miejscowości Dębówka koło Błonia. Ogień udało się ugasić po kilku godzinach.
pozar-hala-debowka
Fot. OSP Błonie. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek, 5 października. Po godzinie 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu został poinformowany o pożarze hali produkcyjno-magazynowej w miejscowości Dębówka

Nie miejsce zadysponowano 13 zastępów straży. W sumie w akcji gaśniczej wzięło udział 37 strażaków zarówno z powiatu warszawskiego zachodniego (m.in. z Błonia, Bieniewic, Górnej Wsi, Ożarowa Mazowieckiego, Zaborowa), jak i grodziskiego. Na miejscu obecne było również pogotowie ratunkowe, elektryczne, gazowe oraz policja. – Spaliła się hala, w której produkowane były materiały i wyposażenie do produkcji łodzi i jachtów, a także konstrukcja i pokrycie dachu o powierzchni 600 mkw. To był duży pożar – mówi rzecznik prasowy komendy w Błoniu kpt. Kazimierz Jaworski.

Nie wiadomo, jak duże straty spowodował żywioł, ale z pewnością są one spore. – W chwili zdarzenia właściciela nie było w domu, a jego żona nie potrafiła oszacować strat – mówi kpt. Jaworski. Przyczyna wybuchu ognia nie jest znana. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest