Tragiczna śmierć na drodze w Rokitnie. Zginął 40-letni mężczyzna

Na terenie gminy Błonie po raz kolejny doszło do wypadku z udziałem pieszego. W Rokitnie zginął 40-letni mężczyzna.
rokitno-wypadek-pazdziernik-2017
Fot. OSP Błonie. Pieszy nie przeżył zderzenia z samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 16 października. Kilka minut przed godziną 19.00 dyżurny komendy policji w Starych Babicach otrzymał informację o tragicznym zdarzeniu w miejscowości Rokitno-Majątek (droga wojewódzka nr 700). Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że doszło do potrącenia mężczyzny, który najprawdopodobniej wszedł prosto pod nadjeżdżający samochód osobowy marki daewoo lanos. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, gdzie, niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 52-letni kierowca nie był pod wpływem alkoholu, natomiast pieszy miał blisko trzy promile alkoholu we krwi.

Dokładne okoliczności i przebieg samego zdarzenia wykaże prowadzone postępowanie. Sprawa już trafiła do prokuratury. Jak nas poinformowała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach, zostali również ustaleni świadkowie, którzy będą mogli przedstawić swoją wersję tego wypadku.

Przypomnijmy, że to już kolejny tragiczny wypadek drogowy w gminie Błonie, w ciągu ostatnich kilkunastu dni. W Bramkach 20-letnia kobieta śmiertelnie potrąciła dwie pracownice domu pomocy społecznej (więcej na temat można przeczytać TUTAJ).

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest