Dramatyczny pościg przez trzy powiaty za skradzionym samochodem. Kierowca nie żyje, czterej policjanci ranni [FOTO]

W nocy z soboty na niedzielę, 5 listopada doszło do policyjnego pościgu za mężczyzną uciekającym skradzionym volkswagenem. Kierowca dostawczego auta nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Na jednej z blokad rozbił policyjny radiowóz, a później taranował kolejne. Funkcjonariusze użyli broni. Pościg zakończył się w Nadarzynie, gdy uciekający skradzionym autem mężczyzna uderzył w drzewo.
policyjny-poscig-5-listopada-2017
Fot. KSP Warszawa. Kierowca po kolei taranował ścigające go radiowozy.

W sobotę, 4 listopada policjanci zostali powiadomieni o kradzieży dostawczego volkswagena, do której doszło w Żyrardowie. Numery rejestracyjne pojazdu i jego opis trafiły do załóg patrolowych pełniących służbę w terenie. Krótko po północy skradziony samochód zauważyli policjanci z Grodziska Mazowieckiego. Kierowca auta nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie się i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg powiadamiając przez radiostację o sytuacji inne patrole.

Wkrótce w pościgu uczestniczyło kilka policyjnych załóg. Funkcjonariusze chcieli uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę tworząc blokadę na jednej z dróg. Jednak mężczyzna siedzący za kierownicą volkswagena staranował policyjny radiowóz i kontynuował ucieczkę. Pościg był prowadzony drogami powiatów grodziskiego, pruszkowskiego i piaseczyńskiego.

W Nadarzynie mężczyzna uciekający skradzionym volkswagenem wjechał w ślepą ulicę. Gdy się w tym zorientował, zawrócił. Był zdesperowany i robił wszystko, aby uniknąć zatrzymania. Staranował kolejne radiowozy, którymi policjanci chcieli zablokować jezdnię, raniąc niektórych z nich. Funkcjonariusze użyli broni palnej. Mężczyzna przejechał jeszcze kilkaset metrów, uderzając samochodem w drzewo.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Do lecznicy trafiło również czterech policjantów, którzy odnieśli obrażenia na skutek uderzenia w ich radiowozy. Po pewnym czasie policja została poinformowana, że mężczyzna, który uciekał skradzionym autem, zmarł w szpitalu.

O zaistniałej sytuacji został niezwłocznie poinformowany prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, który natychmiast przybył na miejsce i uczestniczył w oględzinach.

policyjny-poscig-5-listopada-2017-4

policyjny-poscig-5-listopada-2017

policyjny-poscig-5-listopada-2017-2

policyjny-poscig-5-listopada-2017-3

Źródło: policja.waw.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest