Nowa Stacja rośnie w oczach [WIDEO]

Nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe Nowa Stacja, które powstaje w sercu Pruszkowa, zostanie otwarte w czwartym kwartale 2018 roku. Obecnie prace na budowie idą pełną parą i na terenie działki na ul. Sienkiewicza 19 już wyraźnie widać kształt przyszłego budynku.
nowa-stacja-pruszkow
Fot. Facebook/nowastacjapruszków. Prace na budowie galerii idą pełną parą.

Od początku tego roku na placu budowy Nowej Stacji trwały prace rozbiórkowe i przygotowawcze, natomiast od kwietnia budowa obiektu ruszyła pełną parą. Rozpoczęto od kondygnacji podziemnej, na której powstanie wygodny parking. Obecnie konstrukcja tej kondygnacji jest już całkowicie gotowa. Zakończono tam również prace murowe, a wkrótce zostanie wykonana izolacja termiczna na stropie. Zaawansowane są także prace na parterze. Konstrukcję ukończono w 80 proc. i zabrano się za stawianie ścian osłonowych oraz ścian działowych. Na pierwszym piętrze widać już elementy pionowe, a na najbliższe dni zaplanowane jest pierwsze betonowanie stropu na tej kondygnacji. Równolegle rozpoczęto wykonywanie przyłączy kanalizacyjnych, aby sprawnie połączyć się z siecią miejską.

Centrum nowej generacji

Jak zapewnia Joanna Szaban z biura prasowego inwestora, Nowa Stacja jest przykładem starannie przemyślanego projektu, wpisującego się w nowoczesne trendy. – Zlokalizowane blisko ludzi, w centrum miasta, stanie się dla mieszkańców Pruszkowa i okolicznych miejscowości miejscem spotkań, rozrywki i zakupów. Aż 1/5 powierzchni Nowej Stacji, czyli prawie 5,6 tys. mkw., zajmie część rozrywkowo-sportowo-edukacyjna. To znacznie więcej niż zazwyczaj znajduje się w obiektach tej wielkości – informuje Joanna Szaban.

Oprócz Multikina i klubu fitness Zdrofit powstanie tam również nowoczesna sala zabaw Fikołki z pracowniami do zajęć dydaktycznych. Zadbano także o zróżnicowaną ofertę gastronomiczną. W strefie restauracyjnej będzie można wygodnie usiąść, aby zjeść, odpocząć czy porozmawiać z przyjaciółmi. Dobór najemców ma stworzyć kompleksową ofertę sklepów i usługodawców tak, aby każdą rzecz można było załatwić sprawnie i w miłej atmosferze. Samo centrum będzie się zaliczać do kategorii obiektów kompaktowych z logicznie zaplanowanymi ciągami zakupowymi, po to by znalezienie ulubionego sklepu było w nim szybkie i intuicyjne. Całości dopełni ciekawie zaprojektowana bryła zewnętrzna i eleganckie wnętrze z elementami tworzącymi przytulny klimat.

W Nowej Stacji będzie można znaleźć m.in. takie marki jak H&M, Carrefour, Jysk, CCC, RTV Euro AGD, KFC, Olimp, Vision Express, Orange, Play, Multikino, Fitness Zdrofit, Sala Zabaw Fikołki. Deweloperem Nowej Stacji w Pruszkowie jest firma ECC Real Estate, generalnym wykonawcą firma Karmar, a za komercjalizację odpowiada firma Aspenn.

Wszystkich, którzy nie mają możliwości odwiedzenia centrum Pruszkowa, aby zobaczyć stopień zaawansowania prac na budowie Nowej Stacji inwestor zaprasza do obejrzenia filmu, który został nakręcony pod koniec września:

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest