Policyjny pościg przez Błonie i Pruszków za 20-letnim kierowcą lexusa

Dochodziła godzina 4.00 w nocy, gdy policjanci ruchu drogowego komendy w Starych Babicach patrolując rejon błońskiej gminy podjęli pościg za kierowcą lexusa, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, nie stosował się też do znaków drogowych. Policjanci pościg zakończyli na terenie powiatu pruszkowskiego.
poscig-blonie-pruszkow-lexus
Fot. kwp.radom.pl. 20-latek jak oszalały pędził nocą przez teren dwóch powiatów.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach patrolując rejon błońskiej gminy, około godziny 4.00 w nocy podjęli pościg za kierowcą lexusa. Funkcjonariusze najpierw przy pomocy tarczy sygnalizacyjnej i użyciu sygnałów uprzywilejowania podjęli próbę zatrzymania mężczyzny do kontroli drogowej. Jednak kierowca nie reagował na polecenia mundurowych i zaczął przyspieszać. Podczas ucieczki nie zastosował się do znaku drogowego nakazującego zatrzymanie się przed przejazdem kolejowym.

Policjanci zakończyli pościg na terenie powiatu pruszkowskiego. Za popełnione wykroczenie ukarali 20-latka mandatem i nałożyli na niego punkty karne. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu za jego stan techniczny. Mężczyzna usłyszał już zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wydania przez osoby uprawnione do kontroli polecenia zatrzymania samochodu. 20-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest