Policyjny pościg przez Ożarów i Leszno

Przez teren dwóch gmin mundurowi z komendy w Starych Babicach prowadzili pościg za samochodem. Udało im się go zatrzymać, ale nie ujawniają, z jakiego powodu ścigali kierowcę.
strzaly-policja-sochaczew
Fot. malopolska.policja.gov.pl. Szczegółowe informacje w sprawie policjanci mają ujawnić w ciągu najbliższych dni.

Do zdarzenia doszło w Ożarowie Mazowieckim. To właśnie w tej miejscowości policjanci z komendy w Starych Babicach próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę jednego z aut. Mężczyzna nie tylko nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy, ale zaczął też uciekać, stwarzając niebezpieczeństwo dla osób postronnych. Agresywną ucieczkę kontynuował przez teren dwóch gmin – Ożarów Mazowiecki i Leszno. Dopiero w tej ostatniej miejscowości udało im się zatrzymać kierowcę. Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia użytkowników drogi, którą ten pościg przebiegał, funkcjonariusze użyli radiowozu jako środka bezpośredniego przymusu.

Policjanci nabrali wody w usta i nie chcą powiedzieć, z jakiego powodu mężczyzna został zatrzymany. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że może chodzić o złodzieja paliw ze stacji benzynowych, który miał wielokrotnie dokonywać tego rodzaju kradzieży. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja nie potwierdza jednak tych informacji. – Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie mogę mówić o szczegółach. Na tę chwilę czynności z zatrzymanym mężczyzną jeszcze trwają, ustalamy wszelkie okoliczności i udział tego mężczyzny w różnych zdarzeniach, przestępstwach – powiedziała policjantka.

Do sprawy wrócimy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest