Po tragicznym pożarze w Budach-Grzybku: prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim prowadzi śledztwo w sprawie pożaru drewnianego domku w miejscowości Budy-Grzybek. W płomieniach zginął mężczyzna w wieku około 60 lat.
pozar-budy-grzybek
Fot. lublin112.pl. W gaszeniu pożaru wzięli udział strażacy z Kuklówki i Jaktorowa.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 listopada. Około godziny 21.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze, do którego miało dojść w lesie położonym pomiędzy Makówką a Kuklówką. Po dokładnej weryfikacji informacji okazało się, że pali się drewniany, letniskowy domek w miejscowości Budy- Grzybek (powiat grodziski, gmina Jaktorów). Do akcji natychmiast ruszyły dwa zastępy – z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie i Kuklówce. – Po dojechaniu na miejsce okazało się, że budynek jest już cały w ogniu. Od osób, które znajdowały się na miejscu, czyli od sąsiadów uzyskaliśmy informację, że w środku może być jakaś osoba – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim bryg. Krzysztof Tryniszewski.

Niestety, przypuszczenia potwierdziły się. Po dogaszeniu budynku strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny w wieku około 60 lat. Był to najprawdopodobniej właściciel drewnianego domku.

Nie wiadomo, co było przyczyną tragicznego w skutkach wybuchu ognia. – Być może zaprószenie, bo jakichś mediów, od których mógł powstać pożar, tam nie było – mówi bryg. Tryniszewski.

Teraz śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim. Zaraz po wypadku na miejscu pracował technik kryminalistyki, kluczowa w będzie również opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest