Alarm bombowy w Błoniu. Ewakuacja komisariatu, pirotechnicy w akcji

To już druga taka sytuacja w Błoniu, w ciągu ostatnich kilku tygodni. Anonimowy mężczyzna zatelefonował z informacją, że w komisariacie policji została podłożony ładunek wybuchowy. Na miejsce przyjechali pirotechnicy z komendy stołecznej.
bomba-blonie
Fot. ilustracyjne/zoliborz.policja.waw.pl. Na miejscu pracowali mundurowi z komendy stołecznej.

Do zdarzenia doszło w środę, 13 grudnia. Około godziny 20.00 anonimowy rozmówca zatelefonował do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w komisariacie, w Błoniu został podłożony ładunek wybuchowy. Natychmiast zarządzono ewakuację jednostki, również ruch kołowy wokół budynku został wstrzymany. Na miejsce przyjechali pirotechnicy z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, którzy dokładnie skontrolowali teren, jednak żadnego podejrzanego ładunku nie znaleźli. Akcję zabezpieczały również inne służby – straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Wszystko trwało półtorej godziny. Nikomu nic się nie stało.

– Równolegle trwały czynności zmierzające do ustalenia osoby, która poinformowała o podłożeniu ładunku wybuchowego. Do wyjaśnienia został zatrzymany mężczyzna i dalsze czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone przez prokuratora. Mężczyzna ten nie ma jeszcze przedstawionego zarzutu, jesteśmy na etapie gromadzenia materiału dowodowego – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Przypomnijmy, że bardzo podobne zdarzenie w Błoniu miało miejsce dwa miesiące temu. Wtedy też zatelefonował anonimowy mężczyzna i poinformował, że w komisariacie jest podłożony ładunek wybuchowy (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest