Fatalny początek weekendu w Piastowie. Zderzenie dwóch samochodów i pożar przy Tesco, potrącenie pieszego na Dworcowej

Pełne ręce roboty miały służby ratunkowe w piątek, 15 grudnia w Piastowie. Tego dnia doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych i pożaru samochodu.
potracenie-pieszy-dworcowa-piastow
Fot. Piotr Poterek/OSP Piastów. Do zderzenia dwóch aut doszło przy supermarkecie Tesco.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce przy al. Tysiąclecia, koło supermarketu Tesco. Około godziny 13.30 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Chociaż auta wyglądały na mocno zniszczone, nikomu nic się nie stało. W tym samym czasie, z nieznanych na razie przyczyn, wybuchł pożar samochodu na parkingu supermarketu Tesco. W tym przypadku również obyło się bez osób rannych. – Szczegółowe przyczyny i okoliczności obu zdarzeń ustala policja – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie st. kpt. Karol Kroć.

Z kolei na jednym z przejść dla pieszych na ul. Dworcowej, około godziny 16.00 została potrącona przez samochód para – kobieta i mężczyzna. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe – policja i pogotowie. Przeprowadzano reanimację rannego mężczyzny, w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Szczegółowe przyczyny zdarzenia będą badać mundurowi z komendy w Pruszkowie.

To już kolejne potrącenie pieszego w ostatnim czasie, w powiecie pruszkowskim. Kilka dni temu przy ul. Biskupickiej w Brwinowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem kierowcy volkswagena i pieszego. Ten mężczyzna również został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych. Niestety 44-letni pieszy zmarł. Policjanci z komendy w Pruszkowie apelują do wszystkich użytkowników dróg o szczególną ostrożność i uwzględnianie jesienno-zimowych warunków pogodowych. – Natomiast do pieszych policjanci apelują o stosowanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym, co w sposób istotny podnosi bezpieczeństwo. Wiąże się to bezpośrednio z możliwością odpowiednio wczesnego dostrzeżenia pieszych przez kierujących pojazdami – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie podkom. Karolina Kańka.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest