Nalot na magazyn z podróbkami perfum pod Nadarzynem [FOTO, WIDEO]

Blisko dziewięć tysięcy sztuk podrobionych perfum znanych, światowych marek przechwycili podczas wspólnej akcji pod Nadarzynem funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku oraz policjanci z Wołomina. Zatrzymano dwie osoby narodowości białoruskiej, które już usłyszały zarzuty dotyczące naruszenia ustawy o prawie własności przemysłowej.
podrobki-perfumy-nadarzyn
Fot. policja.waw.pl. Na terenie kontrolowanej posesji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli prawie 9 tys. sztuk podrobionych kosmetyków.

Funkcjonariusze podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oraz wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że na jednej z prywatnych posesji pod Nadarzynem funkcjonuje magazyn podrobionych perfum. Mundurowi weszli do wcześniej wytypowanego budynku zaskakując na miejscu dwie osoby.

Na terenie kontrolowanej posesji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli prawie 9 tys. sztuk kosmetyków bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych, światowych firm z branży perfumeryjnej. Gdyby to były oryginalne produkty, ich wartość rynkowa wynosiłaby co najmniej 1,3 mln zł.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, perfumy ze zlikwidowanego magazynu mogły trafiać do nielegalnej sprzedaży różnymi kanałami. Dodatkowo podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli gotówkę, sprzęt elektroniczny, a także około 7 gramów białego proszku, który teraz trafi do badań laboratoryjnych pod kątem obecności substancji narkotycznych.

Zatrzymani podczas akcji obywatele Białorusi trafili do policyjnej celi. Białorusini już usłyszeli zarzuty z ustawy o prawie własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Pruszkowie kobieta i mężczyzna zostali też objęci policyjnymi dozorami.

podrobki-perfumy-nadarzyn-2

podrobki-perfumy-nadarzyn-3

podrobki-perfumy-nadarzyn-4

podrobki-perfumy-nadarzyn-5

Przypomnijmy, że na początku grudnia do podobnej akcji doszło w Wólce Kosowskiej (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest