Napaść na strażnika miejskiego, pobicie kuratorki sądowej i rozbój z nożem w Ożarowie

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec dwóch mieszkańców ożarowskiej gminy. Pawła J. oraz Damiana S. zatrzymali policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu rozboju z użyciem noża oraz czynnej napaści na funkcjonariusza straży miejskiej oraz kuratora sądowego.
strzaly-policja-sochaczew
Fot. malopolska.policja.gov.pl. Sąd zadecydował o aresztowaniu obu mężczyzn.

Najpierw dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie rozboju, w którym pokrzywdzonych zostało trzech mężczyzn. Sprawcy, grożąc im nożem i używając przemocy, przywłaszczyli plecak, w którym znajdowały się dokumenty i pieniądze. Mężczyźni ci oddalili się z miejsca zdarzenia. Gdy na swojej drodze napotkali funkcjonariusza straży miejskiej oraz kuratora sądowego, wtedy swoją agresję przenieśli właśnie na nich.

Mężczyźni bez żadnego powodu zaczęli używać siły fizycznej, prowokując do bójki. Pięściami zaatakowali kuratorkę sądową, bijąc ją po głowie i plecach, a także funkcjonariusza straży miejskiej, który próbował ich uspokoić. Chwilę po tym zdarzeniu mężczyźni uciekli.

Policjanci ustalili, gdzie może przebywać Paweł J. i Damian S. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali obu mieszkańców ożarowskiej gminy. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli od 1,5 do 1,7 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieli, zostali doprowadzeni do prokuratury. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu rozboju z użyciem noża oraz czynnej napaści na funkcjonariusza straży miejskiej oraz kuratora sądowego. Decyzją sądu wobec obu mężczyzn zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest