Pacjenci w Wawrze mają większą przychodnię [FOTO]

Rok trwała rozbudowa przychodni przy ul. Patriotów 46 w Wawrze. W starej placówce było ciasno zarówno dla chorych, jak i dla personelu. Powiększenie budynku podniosło standard świadczeń.
przychodnia-patriotow-remont
Fot. E. Lach/um.warszawa.pl. Pacjenci zyskali do swojej dyspozycji dodatkowy pawilon o powierzchni blisko 350 mkw.

Staraniem dzielnicowego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer (SZPZLO) został dobudowany pawilon o powierzchni blisko 350 m kw. W podziemiu znajduje się poradnia rehabilitacyjna z m.in. salą gimnastyczną, pomieszczeniami fizykoterapii i hydroterapii. Na parterze pacjenci mają do dyspozycji nowe gabinety m.in.: stomatologiczny, dermatologiczny i ginekologiczny.

– Przychodnia przy ul. Patriotów cieszy się wśród pacjentów powodzeniem i zaufaniem. W 2016 roku blisko 7 tys. osób dorosłych i blisko 2 tys. dzieci zadeklarowało się właśnie do tej placówki – podkreśliła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas otwarcia przychodni.

Wygospodarowano także nowy parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych oraz wygodny podjazd dla wózków, zlikwidowano szambo i wybudowano nowe przyłącze do miejskiej kanalizacji. Budynek wyposażono w energooszczędne oświetlenie LED.

Inwestycja kosztowała 3,4 mln zł, z czego 409 tys. zł przeznaczono na wyposażenie. Przychodnia została powiększona ze środków własnych Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer.

przychodnia-patriotow-remont-3

przychodnia-patriotow-remont-2

przychodnia-patriotow-remont-4

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest