Próba zabójstwa kobiety na Woli

Policjanci z Woli zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o próbę zabójstwa swojej partnerki. Zaledwie kilku godzin potrzebowali funkcjonariusze, aby sprawca tego przestępstwa trafił za kratki. Hubert D. usłyszał już zarzut. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie.
atak-noz-wola
Fot. Komenda Stołeczna Policji. Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godziny 1.00 w nocy. Policjantów zawiadomiła kobieta, która została zaatakowana nożem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, od razu wezwali karetkę pogotowia. W mieszkaniu była ugodzona nożem kobieta oraz podejrzewany mężczyzna, który leżał w łóżku. Policjanci niezwłocznie ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że pomiędzy parą wywiązała się awantura. Mężczyzna rzucił się na kobietę, bił ją po głowie i całym ciele, groził, że zabije, a potem trzymając za szyję zadał jej cios nożem, powodując ranę kłutą. Kobieta wyrwała się z rąk oprawcy, uciekła do łazienki, zamknęła się i wezwała na pomoc policję.

Mundurowi z wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 41-latka, natomiast służby medyczne udzieliły pomocy kobiecie, która posiadała poważne obrażenia ciała. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, w prokuraturze rejonowej, usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest