Świetny prezent noworoczny dla mieszkańców Błonia i Leszna. Przebudują drogę wojewódzką nr 579!

Na ten dzień wielu kierowców z terenu powiatu warszawskiego zachodniego czekało od dawna. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przebudowę fragmentu drogi nr 579.
droga-blonie-leszno-przebudowa
Fot. KG. Droga wojewódzka nr 579 już od dawna wymaga gruntownej przebudowy na całej długości.

Droga wojewódzka nr 579 prowadzi z Kazunia do Radziejowic. Stanowi dogodne połączenie między trasami krajowymi nr 7 i 8. O tym, jak zły jest jej stan, wiedzą wszyscy kierowcy, którzy tędy przejeżdżają. Szczególnie nawierzchnia na odcinku Błonie-Leszno wymaga gruntownej przebudowy. Dziury, koleiny, niewidoczne znaki poziome – tak w skrócie można opisać jedną z najważniejszych tras w naszym regionie.

Wreszcie stało się to, na co kierowcy od dawna czekali. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) na początku grudnia ogłosił przetarg na realizację inwestycji. Przebudowany ma zostać właśnie najbardziej zniszczony odcinek – Błonie-Leszno o długości nieco ponad 4 km, a dokładnie fragment od mostu na rzece Utracie do skrzyżowania w Lesznie. Inwestycja będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj”, co oznacza, że ta sama firma zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej i pracami drogowymi. Kryteria wyboru oferty będą stanowić: cena – 60 proc., doświadczenie kierownika budowy – 10 proc., okres rękojmi – 30 proc. Inwestor czeka na oferty do 10 stycznia 2018 roku.

Na drodze zostaną przebudowane jezdnie, skrzyżowania, zjazdy do posesji, wyłoniona w przetargu firma wykonana też odwodnienie i nowe oświetlenie. Pasy ruchu zostaną poszerzone do siedmiu metrów. Przewidziano też uporządkowanie zieleni. Koniec prac zaplanowano na wrzesień 2019 roku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest